Laserowa przyszłość

Na świecie produkowanych jest ponad miliard sztuk laserów rocznie! Jednym z największych producentów maszyn opartych na technologii laserowej jest niemiecki TRUMPF, który od ponad 10 lat rozwija swój biznes również w Polsce.

Na świecie produkowanych jest ponad miliard sztuk laserów rocznie! Jednym z największych producentów maszyn opartych na technologii laserowej jest niemiecki TRUMPF, który od ponad 10 lat rozwija swój biznes również w Polsce. Polskie firmy zakupiły już ponad 2000 maszyn firmy TRUMPF, które służą do obróbki blach i stali. W bardzo dużym stopniu wpłynęło to na rozwój tego sektora, a nasz rynek, oparty na produktach metalowych, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie. Wśród najważniejszych klientów, korzystających z niemieckich maszyn są m.in. Solaris, PESA i Amica. Jednak o sukcesie TRUMPF’a na polskim rynku zadecydowała sprzedaż maszyn do ponad 1000 prężnie rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw, często rodzinnych.

14 września spółka TRUMPF Polska, oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę, która mieści się w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej 111. Wydarzenie to zgromadziło nie tylko wielu klientów TRUMPF’a, ale również przedstawicieli władz lokalnych, z wiceprezydentem Warszawy, Michałem Olszewskim na czele. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich ambasador Niemiec – Rolf Nikiel.

Jak ważnym rynkiem dla TRUMPF jest Polska, świadczy też fakt, że uroczystego otwarcia nowej siedziby, osobiście dokonała prezes i przewodnicząca TRUMPF GmbH + Co. KG, Nicola Leibinger-Kammuller, która specjalnie przyleciała do Warszawy tylko na kilka godzin. Warto zauważyć, że na co dzień Nicola Leibinger łączy stanowisko prezesa TRUMPF z funkcjami w radach nadzorczych takich spółek jak VOITH, Axel Springer i Siemens.

„Polska stała się centrum produkcji przemysłowej tej części Europy. Nasze zaangażowanie w ten rynek odzwierciedla fakt, że prowadzimy tu dwie filie. Jedna z nich, w której budynku właśnie jesteśmy, zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem. Natomiast druga, znajdująca się w Zielonce, skupiona jest na rozwoju oraz produkcji.” – mówiła podczas konferencji, towarzyszącej otwarciu, Nicola Leibinger.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ