Owijarka paletowa

Owijarka paletowa to praktyczne urządzenie pozwalające na przyspieszenie pakowania i lepsze zabezpieczenie ładunków w transporcie. Owijarki dostępne są w kilku różnych typach, zatem bez trudu każdy powinien trafić na model odpowiednio dostosowany do swoich potrzeb.

Jak działa owijarka do palet?

Owijarka paletowa ro nowoczesne urządzenie, które jest w stanie osiągnąć bardzo dobrą rozciągliwość folii stretch, czyli materiały, który w procesie pakowania i zabezpieczania różnego rodzaju ładunków na paletach stosowany jest zdecydowanie najczęściej. Owijarki skurczenie zastępują prace ludzi, ponieważ cechuje je szybkość i efektywność działania.

Obsługa owijarki jest dość prosta, w zależności od wybranego modelu może wyglądać jednak nieco inaczej. Manualne owijarki ze względu na brak automatyzacji wymagają fizycznego wysiłku operatora. Takie urządzenia stosowane są coraz rzadziej, zdecydowanie większą popularnością cieszą się modele automatyczne i półautomatyczne:

  • z wirującym ramieniem – w przypadku tego rodzaju owijarek ramie wykonuje ruch góra/dól, a sam ładunek w czasie owijania pozostaje unieruchomiony, w ruch wprawiony zostaje jedynie wózek z folią. Tego typu owijarka stosowana jest przede wszystkim przy ciężkich i niestabilnych ładunkach;
  • ze specjalną platformą (stołem obrotowym), na którym umieszcza się ładunek, który ma zostać owinięty. Wózek wykonuje ruchy pionowe, dodatkowo w czasie pakowania obracany jest również sam ładunek;
  • modele pierścieniowe przeznaczone są do pakowania ładunków kruchych i delikatnych, a także tych, które mają nieregularne kształty.

Zasada działania w większości owijarek jest taka sama – towaru umieszczony jest w wyznaczonym miejscu, a urządzenie wprawione w ruch. Po zakończeniu całego procesu folia jest odcinana, a zawinięta paleta zajęta z talerza owijarki.

Dlaczego warto inwestować w owijarki paletowe?

Owijarki paletowe to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie spakowanie wielu palet przeznaczonych do wysyłki/ transportu. Urządzenia te są bardzo wydajne, dlatego pozytywnie wpływają na zwiększenie produktywności przedsiębiorstwa. Dzięki nim można zachować powtarzalność pakowania i dobrze zabezpieczyć towar na palecie.

Gdzie przydatne będą owijarki do palet?

Gdzie swoje zastosowanie znajdzie owijarka paletowa? To niezawodne urządzenie przydatne w magazynach, zakładach produkcyjnych czy we wszystkich innych miejscach, gdzie każdego dnia pakuje się na palety spore ilości towaru do wysyłki. Dzięki zautomatyzowaniu procesu owijanie folią przy pomocy owijarki jest szybsze i zdecydowanie bardziej efektywne niż wykonywanie tej samej czynności ręcznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ