psycholog

Pracując jako psycholog głównie będziesz zajmował się psychiką oraz pomocą w problemach osobom, które zmagają się z problemami psychicznymi czy problemami natury ludzkiej. Twoja forma zatrudnienia na takim stanowisku jest szeroka. Jako psycholog możesz pracować w wielu miejscach. Z powodu, że liczba miejsc, w których znajdziesz zatrudnienie jest spora, zarobki w takim zawodzie są zróżnicowane. Od czego zależy wysokość zarobków psychologa? Jak wyglądają zarobki takiego specjalisty? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-psycholog/

Psycholog – od czego zależą jego zarobki?

Wysokość wynagrodzenia osób na takim stanowisku będzie zależała przede wszystkim od miejsca, w którym są one zatrudnione. Nie zawsze praca ta będzie polegała na siedzeniu 8 godzin w jednym miejscu. Wykonując obowiązki zawodowe psychologa posiadamy spore możliwości dorabiania, co również ma wpływ na wysokość naszej pensji. Istotny jest również charakter pracy, a oprócz tego ważne są również nasze osobiste sukcesy wynikające z doświadczenia. Szczególnie będzie widać to podczas prowadzenia własnej działalności, czyli w tym przypadku gabinetu psychologicznego. Nie da się jednak ukryć, że renoma oraz popularność będzie w dużym stopniu zależała od nas samych. Wyższe zarobki, czekają nas, jeżeli posiadamy szereg uprawnień zawodowych. Dla przykładu możemy być psychologiem klinicznym, a dorabiać sobie możemy pracując na tym stanowisku w różnych częściach kraju. Zdecydowanie większe zarobki czekają nas w dużym mieście, takim jak na przykład Warszawa czy Wrocław, niż w gabinecie psychologicznym znajdującym się w mniejszym miasteczku

Mediana wynagrodzenia pracy psychologa

Powyższe warunki sprawiają, że ciężko jest sprecyzować dokładną kwotę, na którą możemy liczyć jako psycholog. Branżowe serwisy zajęły się jednak analizą wysokości zarobków Polaków, pracującym na stanowisku psychologa. Okazało się, że połowa wszystkich psychologów może liczyć na zarobki znajdujące się w przedziale od 3000 do 4410 zł brutto na miesiąc. Jest to mediana, która wynika z tego, że połowa wszystkich osób zarabia poniżej lub powyżej tego pułapu. Można więc śmiało powiedzieć, że miesięczne wynagrodzenie na takim stanowisku wynosi około 3640 zł. Dane uwzględnimy wszystkie formy zatrudnienia oraz zakres działalności psychologa. Rekordzistami i pracy na etacie są psycholodzy, którzy mogą liczyć na zarobki wynoszące około 8400 zł brutto. Oczywiście prowadząc własny gabinet psychologiczny jesteśmy w stanie zarobić o wiele więcej. Warto więc zastanowić się nad pójściem o krok dalej i podjęciem pracy na własną rękę.

Zobacz też: http://www.szkolaprzedsiebiorczosci.com.pl/2020/09/01/jak-zostac-adwokatem/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ