rozmowa o pracę.jpg
Fot. Pexels.com

Wiele osób odczuwa stres przed rozmową kwalifikacyjną. Obawiają się tego jak wypadną. Dotyczy to zarówno wyglądu, zachowania jak i samej rozmowy oraz własnych kompetencji. Jak się przygotować, gdy czeka nas rozmowa o pracę?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jak-przygotowac-sie-do-rozmowy-o-prace/

Przygotowanie merytoryczne do rozmowy o pracę

Przygotowanie jest bardzo ważne. To właśnie ono sprawia, że mniej się stresujemy. Dzięki temu, że opanujemy emocje będziemy mieć szansę wypaść pozytywnie na rekrutacji.

Przede wszystkim zanim pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną jeszcze raz przejrzyj swoje CV i pomyśl o doświadczeniu zawodowym. Przeanalizuj o czym jeszcze chciałbyś powiedzieć rekruterowi. Warto także pomyśleć o odpowiedziach na kilka najbardziej popularnych pytań:

  • Jakie są Twoje mocne strony?
  • Gdzie widzisz siebie za 5 lat?
  • Dlaczego wybrałeś naszą firmę?
  • Co wniesiesz do naszej firmy?
  • Jaki jest Twój największy sukces?

Oczywiście nie wszystkie z wyżej wymienionych pytań mogą paść. Warto jednak pomyśleć o nich, są to najpopularniejsze pytania zadawane w takie sytuacji.

Kolejnym elementem jest zebranie informacji o firmie. Przede wszystkim przejrzyj stronę internetową oraz media społecznościowe przedsiębiorstwa. Sprawdź jaka jest misja oraz cele firmy. Z czego są najbardziej dumni i czym się chwalą. Ponadto warto sprawdzić otrzymane nagrody i wyróżniania.

Ostatnią kwestią, o której nie należy zapominać są pytania do pracodawcy. Rozmowa o pracę charakteryzuje się konkretnym schematem. Najpierw jest część luźna i bardzo ogólne pytania te mają na celu rozluźnić kandydata. Następnie następują pytania do kandydata mające sprawdzić czy się nadaje. Ostatnia część to Twoje pytania jako kandydata do pracodawcy. Warto się do tego przygotować. Pokaże to Twoje zaangażowanie w proces rekrutacji.

Ubiór na rozmowie o pracę

Poza przygotowaniem merytorycznym ważny jest także strój. Należy ubrać się elegancko, ale wygodnie. Ubrania nie powinny krępować naszych ruchów. Czego należy unikać? Zbyt dużej ilości biżuterii, krzyklików kolorów, odsłaniania ramion, zakładania krótkich spodenek. Kapelusze i czapki również nie są wskazane. Pamiętaj, że strojem okazujesz szacunek rozmówcy.

Zobacz też: http://www.szkolaprzedsiebiorczosci.com.pl/2021/03/14/czym-jest-program-erasmus-czy-warto-na-niego-wyjechac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ