korepetytor
Fot. Pexels.com

Zapewnienie edukacji dziecku niekiedy wymaga dodatkowych zajęć. Jest to rozwiązanie w sytuacji kiedy chcemy wesprzeć dziecko w polepszeniu ocen, przygotowaniu do konkursu czy olimpiady, lub ukierunkowaniu na daną dyscyplinę. Korepetytor, który będzie prowadził zajęcia powinien charakteryzować się pewnymi cechami. Jakimi? 

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/korepetytor-dla-dziecka-jak-znalezc-najlepszego-nauczyciela/

Doświadczenie korepetytora

Doświadczenie jest kluczowe. Dzięki temu możesz zweryfikować jakie są efekty kształcenia korepetytora. Możesz dopytać o wyniki osiągane przez poprzednich uczniów i na tej podstawie wyrobić sobie opinię.

Ponadto osoba, która pracuje w branży od wielu lat ma już wyćwiczone metody przekazywania wiedzy i zna ich więcej. Doświadczenie w pracy z dziećmi jest tu kluczowe ponieważ do każdego trzeba podejść inaczej.

Kiedy mówimy o doświadczeniu warto też wziąć pod uwagę jaki mamy cel. Jeśli nasze dziecko chce się przygotować do egzaminu ósmoklasisty czy matury warto, żeby nauczyciel, którego wybierzemy był egzaminatorem. W takiej sytuacji możemy mieć pewność, że zwróci on uwagę na najważniejsze aspekty tych testów.

Sprawdź opinie o korepetytorze

Na początek warto popytać znajomych czy znają dobrego nauczyciela, który udzieli prywatnych lekcji. Na tej podstawie będziemy wiedzieli więcej o nauczycielu. O tym jakie metody stosuje i jakie ma podejście do ucznia, a także jakie osiąga rezultaty.

Jeśli nie znamy nikogo kto mógłby nam pomóc pozostają opinie w internecie. Warto sprawdzić komentarze innych rodziców, a także porównać cenę zajęć ze średnią kwotą w naszym mieście. Dobrym sposobem jest rozmowa telefoniczna z danym nauczycielem. Podczas niej możemy zapytać jak prowadzi zajęcia, z jakich metod korzysta, czy zadaje prace domowe i ile.

Sposób prowadzenia zajęć

Jednym z podstawowych aspektów jest to, gdzie odbywają się korepetycje. W domu ucznia, korepetytora, innym budynku czy zdalnie. Jest kilka opcji. To również ma znaczenie. W zależności od przedmiotu, w niektórych potrzebne są dodatkowe pomoce naukowe. W takiej sytuacji warto postawić na miejsca, w których będą one dostępne.

W przypadku nauczania zdalnego należy wziąć pod uwagę jak nasze dziecko sobie z nim radzi. Czy się nie rozprasza? Nie jest to metoda polecana dla każdego.

Zobacz też: http://www.szkolaprzedsiebiorczosci.com.pl/2021/03/03/poznaj-3-sprawdzone-techniki-zapamietywania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ