1 procent

Lubisz pomagać, jesteś osobą współczującą i nigdy nie przechodzisz obojętnie obok potrzebujących? W takim razie na pewno zainteresuje cię możliwość wsparcia wybranych organizacji pożytku publicznego. Dzięki twoim obywatelskim przywilejom, takim jak przekazanie 1% podatku, możesz zapewnić biednym rodzinom posiłki, szpitalom i klinikom rehabilitacyjnym niezbędny sprzęt, a bezdomnym godne warunki życia. Co więcej, dokonać tego możesz nawet posiadając skromny budżet. Nie musisz nic przelewać, ani wpłacać osobiście. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednią rubrykę w swoim zeznaniu podatkowym. Zobacz jak możesz pomóc.

1% podatku – na czym polega inicjatywa?

Państwo Polskie pozwala obywatelom zdecydować o przeznaczeniu niewielkiej części swoich podatków. W prawdzie to tylko 1%, jednak jak się okazało w poprzednich latach, wspólnie polakom udawało się skutecznie zebrać wielomilionowe kwoty. Pieniądze trafiają na konta wybranych organizacji pożytku publicznego i służą szczytnym celom. Zastanawiasz się, czy możesz dołączyć do pomagających? Tak jeśli płacisz podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT-37), rozliczasz się ryczałtem lub podatkiem ewidencjonowanym, płacisz podatek od sprzedaży nieruchomości lub obrotu papierami wartościowymi. Jeśli się kwalifikujesz do którejś z tych grup, skorzystaj z możliwości przekazania 1%. To nic nie kosztuje.

1% podatku – czy firma może go przekazać?

Przekazać 1% mogą wyłącznie osoby fizyczne, więc firmy raczej się nie kwalifikują do tego grona. Wyjątkiem są ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Osoby prawne, spółki, przedsiębiorstwa czy inne organizacje pozarządowe nie mają prawa do decydowaniu o 1% podatku.

1% podatku – co należy zrobić?

Proces przekazania 1% podatku jest niezwykle prosty, jednak jeśli masz obawy, że coś ci się pomyli, przeczytaj instruktaż na stronie https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/. Najważniejsze co musisz przygotować przed wypełnieniem PITu, to numer KRS organizacji, którą chcesz wesprzeć. Oblicz też sobie, ile wynosi 1% od twojego podatku i wpisz w odpowiednie rubryki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ