Czy warto zainwestować w CNC? Poznaj maszyny CNC

Wszystkie frezarki CNC posiadają własny system sterowania, który definiuje możliwości maszyny. Te o podstawowym profilu są zaprogramowane do załadowania ścieżek narzędzi z pliku i bezpośredniego obrabiania. Frezarki bardziej zaawansowane dają możliwość stworzenia symulacji jeszcze przed rozpoczęciem pracy, zmiany parametrów i ustawienia tras narzędzia.

Istnieją na rynku systemy sterujące oferujące o wiele więcej. Początkowy etap pracy nie musi być oparty na gotowej ścieżce narzędzia, które uwzględnia zmianę średnicy narzędzia. Dzięki wbudowanemu modułowi CAM jest w stanie wygenerować ją od razu przy wykorzystaniu informacji z obrysu i szkicu z dowolnego oprogramowania wektorowego, takiego jak Corel, AutoCad, Designer itp. Można znaleźć korekty wewnętrznej i zewnętrznej średnicy narzędzia, obróbka typu współbieżnego i przeciwbieżnego, wybór kieszeni z wykrywaniem wysp, wycinki wieloetapowe, frezy grawerskie docinające naroża, obsługę narzędzi o różnych kształtach, hierarchizowanie obróbek, zagłębienia pionowe, helikalne, po rampie oraz boczne.

Oprogramowanie zawiera również specjalny edytor, dzięki któremu możliwe jest rysowanie i poprawianie opracowywanych projektów. W tej funkcji doszło do zintegrowania czcionki jednoliniowej z polskimi znakami, obsługa czcionek TTF Windows i moduł automatycznej numeracji. Innowacją jest modelowanie krzywizn materiału, czego konsekwencją jest możliwość grawerowania na całej powierzchni i przy stałej głębokości. System posiada interpolową i indeksową czwartą oś obrotu w trybie symultanicznym, co przydatne jest przy obróbkę powierzchni walcowych.

Gdy mowa jest o obrabianiu trudnych kształtów 3D, przydatnymi okażą się pliki ISO i CNC wygenerowane przez system CAM w tym z interpolacją helikalną, kołową i kołową w 3D wraz z obsługą maszyn 5- cio osiowych o dynamicznej translacji ścieżki do długości narzędzia. Pełen dostęp do wizualizacji na ekranie komputera maszyny w trakcie jej pracy ułatwia nam zniwelowanie marginesu błędu do minimum, mamy wgląd w postęp pracy i możemy oszacować przybliżony czas jej działania.

Części do maszyn CNC znajdziesz w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl. Sklep oferuje różnież ogromny wybór płytek drukowanych dostępnych pod adresem: https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-plytki-drukowane-c-287_26.html

EBMiA

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ