Aby zostać inwestorem nie musisz mieć kieszeni wypchanych obcą walutą, wysokiej tolerancji na ryzyko ani dyplomu z ekonomii. Inwestować możesz nawet bardzo niewielkie kwoty rzędu 50 zł, a stopień ryzyka ograniczyć do niewidocznego minimum. Poradzisz sobie także bez książkowej wiedzy i wieloletniego doświadczenia, o ile wystarczy Ci skromny zysk lub skorzystasz z usługi pośredników. Jeśli zatem chcesz wiedzieć, w co najlepiej inwestować pieniądze, odpowiadamy – to zależy od Twoich możliwości i ambicji.

Jeśli wolisz bezpieczne inwestycje i nie oczekujesz imponujących zysków

Niestety, niski stopień ryzyka często warunkuje niski zwrot z inwestycji. Jednak lokaty bankowe i konta oszczędnościowe to najlepsze rozwiązanie dla osób nieskłonnych do podejmowania brawurowych decyzji, które nie są w stanie zaakceptować możliwości utraty swoich pieniędzy. Konto oszczędnościowe zapewni Ci najmniejszy zysk, ale z drugiej strony będziesz mógł w każdej chwili wpłacać i wypłacać swoje środki. Więcej zarobisz na lokacie długoterminowej – im dłużej będziesz „przechowywać” swój kapitał w stanie nienaruszonym, tym wyższy zwrot uzyskasz. W kategorii bezpiecznych inwestycji masz do wyboru również obligacje skarbowe, czyli dłużne papiery wartościowe emitowane przez spółki Skarbu Państwa.

Jeśli akceptujesz ryzyko, ale nie masz doświadczenia w inwestowaniu

W co najlepiej inwestować pieniądze, jeśli chcesz zaryzykować, ale nie masz pojęcia o papierach wartościowych ani rynku walutowym? Dla takich osób stworzono fundusze inwestycyjne, które pełnią rolę pośrednika pomiędzy inwestorem a rynkiem inwestycyjnym. Działalność funduszu polega na gromadzeniu pieniędzy wpłaconych przez inwestorów (np. przez Ciebie), a następnie inwestowaniu powstałego kapitału w akcje, obligacje lub aktywa mieszane. Niestety, takie inwestycje są obarczone dużym ryzykiem utraty kapitału – celem fundusz jest ciągłe inwestowanie, a nie wypracowanie zysków czy bezpieczeństwo inwestorów.

W co najlepiej zainwestować pieniądze? Giełda i rynek walutowy

Jeśli masz wiedzę i doświadczenie w inwestowaniu nie pozostaje Ci nic innego, jak ulokować swoje pieniądze w akcjach spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Aby móc inwestować na giełdzie musisz najpierw założyć własne konto inwestycyjne w domu maklerskim albo u brokera w swoim banku. Ryzyko jest odwrotnie proporcjonalne do stanu Twojej wiedzy i doświadczenia – im więcej masz „obycia” na giełdzie, tym mniej stracisz. Zysk, choć niepewny, jest znacznie wyższy niż w przypadku lokat czy obligacji. Samodzielne inwestowanie daje także więcej satysfakcji i poczucia bezpieczeństwa niż współpraca z funduszem, który inwestuje bez względu na potencjał zwrotu akcji.

Alternatywą dla GWP jest rynek walutowy. Zarabianie na walutach jest teoretycznie proste – musisz kupić obcą walutę, zaczekać aż kurs wzrośnie, po czym sprzedać walutę z zyskiem. Po nabraniu doświadczenia możesz zainteresować się spekulacjami na globalnym rynku walutowym Forex.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ