plac targowy

Planując zakupy na cały tydzień możemy wiele zaoszczędzić. W całym przedsięwzięciu bardzo ważny jest plan oraz konsekwentne się jego trzymanie. Życie w mieście studenckim może być bardzo drogie, nie wszyscy młodzi ludzie radzą sobie z planowaniem budżetu. Największy problem jest z zakupami spożywczymi. W dużych marketach spożywczych ceny warzyw oraz owoców potrafią być bardzo wysokie, z tego względu lepiej odwiedzać bazarki oraz place targowe.

Najpopularniejszym miejscem w Krakowie jest plac handlowy Rybitwy. Zlokalizowany jest na obrzeżach miasta książęcego, ale dojazd do placówki jest bardzo prosty. Obiekt otwarty jest siedem dni w tygodniu, przez całą dobę możemy zakupić tam świeże warzywa i owoce, bakalie, kosmetyki, chemię gospodarczą a nawet papierosy. Dobrym udogodnieniem są ceny minimalne oraz maksymalne, które możemy przed zakupami podejrzeć na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Znajdziemy ją pod adresem khrybitwy.pl, oprócz aktualnej sytuacji na rynku owoców i warzyw znajdziemy tam aktualności ze świata handlowego, dowiemy się jak dojechać lub jak zacząć współpracę z obiektem. Bardzo opłaca się szukać przedsiębiorców, którzy oferują produkty regionalne, pochodzące z małych gospodarstw rolnych, które uprawiane są metodami rozwoju zrównoważonego. Otrzymamy je za dużo niższą cenę, niż ta proponowana nam przez duże korporacje.

Niewątpliwym atutem jest duża konkurencyjność, której nie spotkamy na placach targowych, które zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Ceny w tym miejscu dyktowane są głównie przez zagranicznych turystów, student na Kleparzu lub na Placu Imbramowskim może czuć się nieco zagubiony i przytłoczony. Plac targowy Rybitwy dostępny jest o każdej porze dnia i nocy, czasami warto wybierać się w różnym czasie i sprawdzać, jak stoją ceny towarów. Pod koniec dnia niektórzy przedsiębiorcy mogą nieco opuszczać wartość swoich towarów. Warto robić tam zakupy latem, kiedy mnóstwo jest owoców i warzyw sezonowych, a także produktów z tak zwanego runa leśnego.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ