Co zrobić, kiedy ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania

Czy wiesz, że już prawie połowa Polaków posiada dodatkowe ubezpieczenie? Jesteśmy coraz bardziej świadomi konieczności troski o własne zdrowie i życie. Niestety, okazuje się, że większość osób, które decydują się na polisę ubezpieczeniową, nie czyta umów ani regulaminów, które dotyczą współpracy z ubezpieczycielem. Firmy te dosyć skrzętnie to wykorzystują, aby w razie wypadku odmówić wypłaty odszkodowania lub zaniżyć wartość takiego świadczenia. Jeśli i Ty znalazłeś się w takiej sytuacji, dowiedz się, co możesz zrobić, żeby otrzymać należne Ci środki.

Negocjacje z ubezpieczycielem

Ponieważ większość Polaków nie zna obowiązujących przepisów prawa odszkodowawczego oraz nie czyta zapisów umowy z ubezpieczycielem, nie ma możliwości podjęcia rzeczowych rozmów z firmą, która odmawia wypłaty świadczenia albo wypłaciła je w zaniżonej wartości. W takich sytuacjach warto rozpocząć współpracę ze specjalistami, którzy wypracują najbardziej satysfakcjonujący dla osoby poszkodowanej wynik sprawy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kancelaria odszkodowawcza częstochowa”, aby uzyskać odpowiednią pomoc. Prawnik najpierw pozna szczegółowo Twój przypadek, później zaproponuje Ci najkorzystniejsze rozwiązanie oraz wdroży właściwe działania. Przede wszystkim będzie Cię reprezentować przed firmą ubezpieczeniową.

Dochodzenie swoich praw przed sądem

W skrajnych przypadkach, kiedy ubezpieczyciel nie chce podjąć rzeczowych negocjacji, „ostatnią deską ratunku” dla osoby, która ubiega się o należne odszkodowanie, jest zgłoszenie sprawy do sądu. W takich przypadkach profesjonalna pomoc prawna jest jeszcze bardziej niezbędna. Wystąpienie przed sądem może być stresujące, zresztą nie zawsze stan osoby poszkodowanej na to pozwala. Adwokat znacznie lepiej zna obowiązujące przepisy prawa i wie, jak z nich korzystać, aby wypracować najlepszy werdykt. Wpisz hasło, na przykład „wypadek w pracy adwokat częstochowa” i dowiedz się, jakie masz szansę na otrzymanie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku.

Artykuł o odszkodowaniach powstał na podstawie informacji merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ