Obecnie nikogo już nie dziwi fakt, że z usług firm coworkingowych korzystają freelancerzy. Jako osoby pracujące na zlecenie nie potrzebują najczęściej biura, w którym będą spędzać 8 godzin dziennie, jak pracownik etatowy. Wirtualne biuro czy też wynajęcie biurka na godziny jest więc dla nich idealnym rozwiązaniem, które pozwala skorzystać z profesjonalnie przygotowanej powierzchni biurowej jedynie wtedy, kiedy tego potrzebują.

Coworking tylko dla freelancerów?

Chociaż freelancerzy, tacy jak graficy, informatycy, copywriterzy, tłumacze i przedstawiciele innych zawodów, którzy wykonują twórczą pracę intelektualną, stanowią największą grupę odbiorców usług firm coworkingowych, to nie są oni jedyni. Coraz częściej z wynajmu biurka na godziny korzystają… pracownicy etatowi! W szczególności Ci, którzy pracują zdalnie lub są w delegacji. Nierzadko zdarza się, że praca w domu jest niemożliwa lub uciążliwa. Wtedy można spokojnie przez kilka godzin popracować w nowocześnie urządzonym biurze. Taka opcja jest również dobra w delegacji, kiedy pracownik potrzebuje przestrzeni do pracy, a kawiarnia czy hotelowy stolik to zdecydowanie za mało.

Kolejną dużą grupą klientów korzystających coworkingu w Krakowie są właściciele firm. Wydawać by się mogło, że każda firma powinna mieć swoje biuro, jednak nie zawsze jest to konieczne. Korzystając z wirtualnego biura, przedsiębiorca zyskuje wygodne i dobrze wyposażone miejsce do pracy, za które zapłaci mniej, niż za utrzymanie oddzielnej powierzchni biurowej. Dodatkowo, pracując w takim miejscu, ma możliwość spotkania potencjalnych kontrahentów i poznania innych przedsiębiorców, którzy natchnął go do działania.

Co oferują firmy coworkingowe?

Prowadzenie wirtualnego biura w Krakowie pozwala głównie ograniczyć koszty. Za stosunkowo niską cenę można otrzymać nie tylko adres do rejestracji firmy i możliwość korzystania z powierzchni biurowych, ale również obsługę profesjonalnego sekretariatu, opiekę na telefonami, pocztą tradycyjną i mailową.

Jedną z najszerszych ofert coworkingowych w Krakowie proponuje firma Point Office, która zlokalizowana jest w okolicy Starego Miasta i Rynku Głównego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ