Jak ubezpieczyć całą rodzinę w ramach jednej polisy

Wybór polisy na życie to decyzja, którą najczęściej podejmujemy tylko raz. Z tego powodu warto rozważyć, czy nie lepiej od razu objąć ubezpieczeniem innych członków rodziny. To popularna praktyka, dzięki której oszczędzamy pieniądze i dodatkowo zabezpieczamy siebie oraz najbliższych.

Czym jest polisa na życie?

W podstawowym zakresie przedmiotem ubezpieczenia tego typu jest zdrowie oraz życie właściciela polisy. Oznacza to, że w razie śmierci ubezpieczonego lub poważnego zachorowania (jeśli taki zakres ma polisa) towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci stosowne odszkodowanie. Wiele firm jednak nie ogranicza swojej oferty tylko do jednej osoby. Możemy więc zawrzeć umowę, która obejmie np. współmałżonka/małżonkę, a także dzieci. W niektórych wypadkach możliwe jest dopisanie do umowy nawet do 10 osób.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli osoba, która jest objęta polisą, zachoruje lub poniesie śmierć, to właściciel ubezpieczenia otrzyma stosowne odszkodowanie. Należy jednak pamiętać, iż sumy ubezpieczenia w tym wypadku nie będą takie same dla wszystkich osób. Najwyższa kwota dotyczy głównego ubezpieczonego, a w przypadku członków rodziny będzie ona odpowiednio niższa. Każda firma ubezpieczeniowa określa tę wartość we własnym zakresie, stąd musimy wczytać się dokładnie w warunki umowy.

Ważny w tym kontekście jest również sam zakres ubezpieczenia. Jak już wspomnieliśmy, może dotyczyć jedynie śmierci ubezpieczonych, ale nie tylko. Wiele firm pozwala na rozszerzenie zakresu o poważne zachorowanie, czy utratę zdolności do wykonywania pracy. W ten sposób możemy chronić najbliższych w sytuacji, gdy sami nie będziemy w stanie zapewnić dochodu w gospodarstwie domowym. Takie rozwiązanie ma szczególne znaczenie dla osób, które odpowiadają za utrzymanie innych członków rodziny.

Ile kosztuje polisa na życie, która obejmie członków rodziny?

Ostateczna kwota, jaką będziemy uiszczać np. co miesiąc, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim kluczowa jest suma ubezpieczenia, na jaką się zdecydujemy. W przeciwieństwie do polis majątkowych, w ubezpieczeniach na życie mamy niemal pełną dowolność w tym zakresie. Oznacza to, że możemy ubezpieczyć się na 100 tysięcy złotych, jak i na milion zł. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, iż im wyższa suma, tym droższe ubezpieczenie. Na ostateczną wysokość składki wpływa również wiek i stan zdrowia osoby, która chce się ubezpieczyć. Im jesteśmy starsi, tym ryzyko jest większe, stąd towarzystwa ubezpieczeniowe rekompensują sobie to ryzyko wyższą składką. Ponadto musimy zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, wśród których najczęściej wymienia się OC w życiu prywatnym, dodatkowy pakiet medyczny czy NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Szukasz korzystnego ubezpieczenia na życie, które obejmie nie tylko Ciebie, ale również członków Twojej rodziny? Odwiedź biuro Eurofinance w Bemowie, https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-na-zycie-warszawa-bemowo/?utm_campaign=seo gdzie pomagamy osobom takim jak Ty. Mamy do dyspozycji oferty z kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego możesz być pewny, że znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie pod względem finansowym. Z naszą pomocą zabezpieczysz byt swojej rodziny nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ