Jakie ankiety można przeprowadzać dzięki generatorom ankiet on-line?

Dostępne w sieci generatory ankiet są obecnie bardzo popularne – wykorzystywane są między innymi przez firmy, instytucje, a także przez osoby prywatne, które dzięki ankietom chcą uzyskać dostęp do określonych danych. Jakie ankiety można wobec tego przeprowadzać z użyciem generatorów ankiet on-line?

Generatory ankiet to specjalne serwisy, które posiadają rozbudowane narzędzia do przygotowywania ankiet. Działają one całkowicie on-line, co powoduje, że nie ma wtedy potrzeby pobierania na dysk programu i jego instalacji. Generatory są łatwe w obsłudze, ale posiadają szeroką gamę funkcji, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb, aby ankieta, na przykład ankieta pracownicza czy ankieta satysfakcji klienta, była kompletna i pozwalała na zebranie szerokiej gamy pomocnych informacji.

Wśród rodzajów kwestionariuszy dostępnych on-line znajdują się:

  • ankiety z pytaniami jednokrotnymi, wielokrotnymi i otwartymi
  • ankiety z pytaniami macierzowymi jednokrotnymi, wielokrotnymi i otwartymi
  • ankiety z pytaniami NPS
  • ankiety z pytaniami z suwakiem, pytaniami przeciągnij i upuść, przydzielaniem punktów
  • ankiety z formularzami
  • ankiety z listami rozwijanymi
  • ankiety z dodawanymi załącznikami
  • ankiety z pytaniami o liczbę, na przykład wiek, e-mail czy datę

Oczywiście, jedna ankieta jest może zawierać też różne rodzaje pytań w zależności od tego, jakie pytania będzie się chciało otrzymać. Można w związku z tym samodzielnie przygotowywać zarówno proste ankiety, jak i również ankiety bardziej rozbudowane, które pozwalają na uzyskanie szerszej gamy informacji. Następnie mogą być one poddane dokładnej analizie przez generator – można przygotowywać wtedy szczegółowe raporty.

Warto również wspomnieć o tym, że przygotowywanie ankiet z wykorzystaniem takich serwisów jak generator ankiet nie wymaga żadnej szerokiej wiedzy w tym właśnie zakresie. Wystarczy tylko przygotować pytania, a następnie skorzystać z dostępnych funkcji, aby krok po kroku przygotować czytelną, atrakcyjnie wyglądającą ankietę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ