Kasa online dla lekarza weszła w życie

0
755

W 2017 roku weszła w życie ustawa o kasach fiskalnych online. Przedsiębiorcy wymienieni w ustawie, zgodnie z podanym harmonogramem, mają obowiązek, bądź wprowadzenia kasy do sprzedaży usług/produktów, bądź wymiany ich na wersję online. Każda grupa podmiotów otrzymała sporo czasu przejściowego, by przygotować się do zmienionych warunków funkcjonowania a rynek kas fiskalnych z kolei poszerzył znacząco swoją ofertę. W związku z sytuacją pandemii przedsiębiorcy/grupy zawodowe zyskały dodatkowy czas na realizację obowiązku fiskalnego.

Kasa online dla lekarza

Lipiec 2021 to termin, który zobowiązał kilka grup zawodowych do wymiany bądź zakupu kas fiskalnych online, są to:

  • fryzjerzy,
  • kosmetyczki,
  • lekarze,
  • prawnicy,
  • budowlańcy,
  • fitness i siłownie.

Dany pozyskiwane z kas fiskalnych, w tym z kas online dla lekarzy, zarządzane są przez Krajową Administrację Skarbową KAS. Stamtąd informacje sprzedażowe przekazywane są do ministerstwa finansów, izb administracji skarbowej, urzędów skarbowych. Ponadto KAS, prowadząc Centralne Repozytorium Kas, może tworzyć określone zapytania do kas rejestrujących i pozyskiwać do nich dane. Automatycznie, KAS staje się administratorem i dysponentem tych danych.

Jakie kasy online dla lekarzy?

Kasa online dla lekarza powinna być przede wszystkim mobilna i charakteryzować się minimalnymi gabarytami oraz niewielką wagą. Z racji wykonywanych działań nie zawsze ma ona swoje stałe miejsce w gabinecie lekarskim czy recepcji usług medycznych. Mobilna kasa fiskalna dla lekarza może posiadać niewielki zakres funkcjonalności. Przede wszystkim powinna być niezawodna i komfortowa w użyciu, dla tych osób, które muszą przemieszczać się pomiędzy gabinetami czy też zobowiązane są do realizacji wizyt domowych u pacjenta. Lekarze stomatolodzy natomiast mogą już skorzystać z kas stacjonarnych. Z racji specyfiki zawodu łatwo znaleźć dla nich stałe miejsce, a dzięki temu, tego rodzaju urządzenie może posiadać bardziej złożone funkcje.

Kasa fiskalna dla lekarza czy dentysty, który realizuje płatności bezgotówkowe wymaga innego typu urządzenia. Może to być kasoterminal o co najmniej trzech funkcjonalnościach, łączący cechy kasy fiskalnej z terminalem płatniczym. To wygodne i sprawnie działające urządzenie wymaga minimalnej obsługi i prostych umiejętności. Jest niezawodne i spełnia wszystkie wymogi narzucone przepisami fiskalnymi. Każdy z podmiotów zobowiązanych do wprowadzenia kasy fiskalnej online może wybierać spośród oferty rynkowej, która szybko dostosowała się do oczekiwań odbiorców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ