Przygotowanie treści umowy lub pozwu sądowego, poprowadzenie sprawy z zakresu prawa cywilnego, karnego lub rodzinnego, prowadzenie spraw związanych z dziedziczeniem spadku, sprawy odszkodowawcze czy sprawy natury skarbowej, to tylko wycinek najważniejszych kwestii, jakimi zajmują się prawnicy wykonujący zawód adwokata w Poznaniu oraz w innych polskich miastach.

Warto w tym miejscu dokonać rozróżnienia pomiędzy radcą prawnym a adwokatem. Ten ostatni jest uprawniony do prowadzenia wszelkich spraw z zakresu prawa, również do reprezentowania oskarżonych w sprawach karnych lub karno-skarbowych przed sądem. Radca prawny takich uprawnień nie posiada. Prowadzenie spraw innego rodzaju, na przykład spraw związanych z przygotowaniem jakiegoś rodzaju umowy może realizować zwykły prawnik. Nie zawsze musi to być adwokat. Poznań jak i inne większe miasta wojewódzkie to siedziby wielu kancelarii prawnych i adwokackich. Jeśli mamy jakikolwiek problem natury prawnej, wybierając usługi jednej z takich instytucji, zawsze możemy liczyć na kompleksową pomoc z jej strony.

Czym zajmuje się adwokat?

Adwokaci zajmują się całością spraw związanych z prawem. Mają najszersze uprawnienia wśród wszystkich zawodów prawniczych, są najlepiej wykształceni i najdokładniej wyselekcjonowani poprzez konieczność odbycia trzyletniego szkolenia aplikanckiego po zakończeniu studiów prawniczych oraz zdania egzaminu państwowego, co uprawnia do wpisania ich na listę w okręgowej izbie adwokackiej. Osoba będąca adwokatem zajmuje się udzielaniem porad prawnych, przygotowywaniem opinii, opracowywaniem treści umów i projektów prawnych oraz reprezentowaniem klientów przed sądami lub urzędami. A jakimi sprawami zajmuje się adwokat? Poznań, Warszawa, Kraków czy Wrocław to lokalizacja wielu znanych kancelarii adwokackich. Co warte podkreślenia, w każdej z nich uzyskamy ten sam program świadczeń prawnych, bo wynika to z przepisów prawa. Każdy adwokat z Poznania lub dowolnie innego miasta ma prawo do zajmowania się sprawami z zakresu prawa cywilnego i karnego, prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa spadkowego, a także kwestiami odszkodowań, windykacją, obsługą prawną podmiotów gospodarczych, pomocą w zakładaniu spółek i wieloma innymi kwestiami związanymi z prawem gospodarczym czy prawem handlowym.

W jakich sprawach pomoże nam tylko adwokat?

Szukając profesjonalnej pomocy prawnej nie zawsze musimy zwracać się bezpośrednio do kancelarii adwokackiej. W większości spraw pomocy udzieli nam radca prawny lub notariusz. Jeśli jednak zależy nam na skorzystaniu z usług osoby najbardziej kompetentnej i najbardziej wykwalifikowanej, lepszym wyborem będzie profesjonalny adwokat. Poznań oraz inne miasta wojewódzkie pełne są kancelarii adwokackich, w związku z czym dostęp do usług profesjonalnego adwokata w takich miastach jest stosunkowo łatwy. Co ważne, adwokat jest jedyną osobą, która może nas reprezentować przed sądem w przypadku spraw karnych i karnoskarbowych. W takich sprawach nie możemy skorzystać z usług radcy prawnego czy osoby wykonującej inny zawód prawniczy niż zawód adwokata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ