Dla przedsiębiorców bardzo ważnym elementem jest prawidłowe wystawianie faktur. Okazuje się niestety, że w tym zakresie usług biur księgowych bywają bardzo drogie. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może być program do wystawiania faktur taki jak LoMag. Jak jednak taki program wybrać i na jakie funkcjonalności warto zwrócić uwagę?

W zasadzie dostępne na rynku programy do fakturowania dzieli się na te darmowe i płatne. Te pierwsze można często za darmo ściągnąć z sieci. Czasem są też dołączone na płytach CD do gazet. Jednak tak naprawdę są one mocno okrojone i nie posiadają zbyt wiele funkcjonalności. Na ogół pozwalają jedynie na wystawienie najprostszych faktur VAT i to w złotówkach. Tymczasem występuje wiele innych rodzajów faktur, a poza tym wiele firm współpracuje z kontrahentami z zagranicy i musi wystawiać faktury także w walutach obcych.

Dlatego też specjaliści zalecają zakup oprogramowania do fakturowania producentów, którzy się w nich specjalizują. Jednym z nich jest LoMag – program magazynowy z fakturowaniem. Okazuje się też, ze wykupienie abonamentu czy czasowej licencji wcale nie jest drogie. Zwykle jest to koszt kilku czy kilkunastu złotych w skali miesiąca. To niewiele jak za program o znacznej funkcjonalności do swojej dyspozycji.

Jaki powinien być dobry program do wystawiania faktur? Przede wszystkim musi być funkcjonalny. Dlatego znaczenie mają m.in. opcje automatycznego numerowania dokumentów, zapamiętywania danych sprzedawcy i nabywców czy wyliczania kwot netto i brutto. Musi mieć również możliwość wystawiania faktur proforma, korygujących czy WDT. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo. Dobry i prosty program do fakturowania zabezpieczony jest odpowiednimi certyfikatami, które chronią przed wirusami i atakami hakerskimi.

Okazuje się więc, że trzeba zwrócić uwagę na więcej elementów niż się początkowo wielu osobom wydaje. Kluczem do sukcesu jest znalezienie programu pasującego do danej branży, najlepiej zabezpieczonego protokołem SSL oraz odpowiedniej długości hasłem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ