W każdym miejscu pracy niezbędne jest źródło świeżej wody pitnej. Teoretycznie można ją czerpać nawet z kranu, ale w praktyce większość osób czuje opór przed takim rozwiązaniem, więc potrzebny jest dystrybutor wody źródlanej. Dostarczaniem takiego rozwiązania zajmuje się wiele firm. Na co więc zwracać uwagę wybierając wodę do biura?

Woda do biur – dostawy butlowe

Większość firm sięga po dystrybutory, w których należy umieścić butlę. Wybrany usługodawca może dostarczyć takie urządzenie, a następnie zająć się regularnym dowożeniem butli z wodą. Warto więc dokładnie przyjrzeć się cennikowi firmy – zarówno usługom podstawowym, jak i dodatkowym. Sprawdź w jakich odstępach woda do biur może być dowożona i jak wygląda kwestia pozyskania dodatkowego transportu, gdy okaże się, że są potrzebne nadliczbowe butle. Dobrze też, gdy firma jest w stanie uzupełnić zapas w ciągu maksymalnie jednej doby. Może się zdarzyć, że wody zacznie brakować np. w czasie szkolenia – trudno czasem oszacować z góry, jak wiele wypiją uczestnicy i prowadzący. Możliwość domówienia wody do biura poza standardową umową jest w takim wypadku bardzo praktyczną opcją – o ile tylko transport nie trwa zbyt długo.

Ważna jest również kwestia umowy i możliwość jej zawieszenia lub rozwiązania. Optymalna opcja dla przedsiębiorcy to umowa na czas nieokreślony z krótkim okresem wypowiedzenia oraz możliwością wstrzymania dostaw w dowolnym momencie i bez dodatkowych opłat.

Sprawdź również, jak wyglądają kwestie serwisowe. Najlepiej, by firma dostarczająca wodę do biur oferowała bezpłatny serwis urządzeń przynajmniej raz w roku. Dostawca powinien zająć się odkamienianiem i czyszczeniem dystrybutorów, by Twoi pracownicy mogli pić czystą i zdrową wodę źródlaną.

Biurowe dystrybutory wody

Równie istotna jak wybór usługodawcy jest decyzja odnośnie wykorzystywanych urządzeń. Woda do biur jest dostarczana w kilkunastolitrowych butlach, ale pojemnik taki musi być umieszczony w dystrybutorze. W ofercie większości firm znajdziesz klasyczne urządzenia, w których butlę umieszcza się do góry dnem, a następnie jest ona czerpana po naciśnięciu kraniku. Możesz postawić na dystrybutor w wersji mini, wersję średnią lub dużą – zależnie od rozmiaru wolnej przestrzeni i wystroju biura. Warto zwrócić przy tym uwagę na to, czy urządzenie dostarcza jedynie zimną wodę, czy istnieje też możliwość podgrzania cieczy.

Alternatywą dla klasycznych dystrybutorów są urządzenia bezbutlowe – w tym wypadku woda jest nielimitowana, bo sprzęt zostaje podłączony do sieci wodociągowej, a dystrybutor pełni funkcję zaawansowanego filtra.

Woda do biur może być również dostarczana bez żadnego dystrybutora – najprostszą formą dbania o zapas świeżej wody jest baniak z pompką. To opcja odpowiednia dla małych firm. Sprawdzi się również wtedy, gdy organizujesz szkolenie czy konferencję w sali pozbawionej źródła świeżej wody. Ustawienie baniaków z pompkami pozwoli na jej wygodne dozowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ