Praca przez internet - czy to możliwe

Praca przez internet jest coraz częściej poszukiwana przez osoby niepełnosprawne, które nie zawsze mogą pracować bezpośrednio u pracodawcy. Ofert z taką pracą poszukują także osoby, które szukają dodatkowych zleceń, aby w ten sposób dorobić. Jakie oferty pracy przez internet można znaleźć w Polsce?

Pisanie i redakcja tekstów

Najwięcej ofert, które są dostępne online, jest związanych z pisaniem tekstów na zamówienie. Po takie oferty sięgają copywriterzy, tworząc dla klientów teksty zapleczowe, opisy produktów czy specjalistyczne poradniki. Jako zlecenia online mogą być również prowadzone firmowe blogi czy nawet całe serwisy, można również online zlecać napisanie pracy zaliczeniowej czy dyplomowej. Większość zleceń jest udostępniana w specjalnych serwisach, które pośredniczą pomiędzy zleceniobiorcą a klientem poszukującym kogoś, kto podejmie się napisania zamówionego tekstu za wskazaną stawkę. Niektóre serwisy pozwalają na negocjowanie takiej stawki, częściej jednak jest ona ustalana z góry przez serwis.

Prowadzenie bloga

Blogi już od wielu lat stały się bardzo popularne na całym świecie jak i w Polsce oraz nie są już postrzegane jako pamiętniki nastolatek. Wiele firm doceniło influencer marketing, czyli promocję za pomocą osób piszących blogi. Zarobki z prowadzenia bloga są różne w zależności od poświęconego czasu oraz umiejętności marketingowych. Często bywa, że firmy same zgłaszają się do blogerów jednak aby tak było należy mieć zadbany i poczytny blog.

Oferty dla informatyków i programistów

Zlecenia przez internet mogą być także sposobem na pracę dla programistów i informatyków. Tego typu zlecenia oferują wybrane firmy, które zlecają pracę zdalnie w celu napisania programu czy stworzenia prostego szablonu do dokonywania rozliczeń. Na podobnych zasadach mogą także pracować graficy komputerowi, którzy jednak muszą się spotykać z klientem, aby ustalić z nim szczegóły związane z realizowanym projektem.

Przez internet można również realizować kampanie sprzedażowe i obsługiwać klientów. Takie zadania mogą także realizować pracownicy telemarketingu, którzy mogą w tym celu korzystać z telefonii internetowej, aby dodatkowo obniżyć koszty realizowanych zadań. Na forach internetowych i pod wieloma artykułami pojawiają się reklamowe wpisy. Za ich stworzenie są odpowiedzialni zleceniobiorcy, którzy realizują w ten sposób kampanie przyjęte jako zlecenia przez internet.

Większość zleceń dostępnych jako praca przez internet to zlecenia rozliczane albo na podstawie faktury VAT, albo na podstawie umowy zlecenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ