Jak dorobić do pensji

Część zatrudnionych poszukuje pracy choćby na część etatu, aby dorobić, bowiem ich pensja przestała wystarczać, inni z kolei poszukują dodatkowych zleceń z myślą o większych wydatkach. Bez względu na powody, warto się zapoznać z kilkoma pomysłami na to, jak można dorobić do pensji.

Zlecenia przez internet

Jeśli posiadamy konkretne umiejętności, które nie zawsze wykorzystujemy w swojej pracy zawodowej, możemy się zdecydować na dorabianie poprzez realizowanie zleceń przez internet. Takie zlecenia są udostępniane z myślą o osobach, które świetnie władają językiem polskim i są w stanie pisać teksty na zamówienie. Sporo jest również zleceń, które polegają na pisaniu komentarzy na zamówienie.

Zarabiaj na swoich umiejętnościach

Dla osób, które potrafią dokonywać drobnych napraw, świetnie sprzątają albo mają trochę wolnego czasu i mogą wychodzić na spacer z cudzym psem także znajdzie się praca. W tym przypadku ofert takiej pracy warto szukać blisko swojego miejsca zamieszkania oraz pytać znajomych, czy nie znają kogoś, kto by chciał zapłacić za sprzątanie mieszkania, umycie okien czy zrobienie niewielkiego remontu.

Sprzedaj to, co niepotrzebne

W niemal każdym domu są przedmioty, z których już nikt nie korzysta. Takimi przedmiotami mogą być książki i płyty, ale również nienoszone ubrania czy dodatki. Wszystkie te przedmioty można sprzedać na aukcjach internetowych, a zarobione w ten sposób pieniądze wydać na inne, bardziej potrzebne cele.

Rozkładanie towaru i inwentaryzacje

Dodatkowych zleceń warto również szukać w związku z pracą w sklepie. Duże markety zwykle potrzebują pracowników, którzy w godzinach nocnych odpowiadają za rozkładanie towaru na półkach lub też realizują inwentaryzacje i spisy produktów. Ten rodzaj pracy jest skierowany głównie do osób, które są w stanie wykonywać zlecenia w późnych godzinach wieczornych i w nocy, gdy markety są już zamknięte.

A jeśli mowa o sklepach, to dodatkowe zlecenia są również dostępne dla audytorów, którzy realizują badania typu mystery client. W tym przypadku jako tajemniczy klient odwiedzają oni placówki handlowe i usługowe i oceniają pracę sprzedawców oraz czystość w danej placówce handlowej.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca przez internet – czy to możliwe
Następny artykułSprzedam biznes

Cześć! Biznes to moja pasja i sposób na życie. Jeśli czujesz tak samo na pewno nawiążemy nić porozumienia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ