Gdzie, poza magazynem, warto mieć wózek widłowy?

Wózki widłowe jednoznacznie kojarzą się z przestrzenią magazynową. Okazuje się jednak, że nie wszystkie są wykorzystywane wyłącznie w magazynach.

Jeżeli chodzi o wózki widłowe, to można wskazać zarówno proste paleciaki, jak i wózki jezdniowe podnośnikowe. To jednak tylko przykłady, bo – o czym warto pamiętać – współczesny podział wózków widłowych jest bardzo obszerny. Producenci starają się sprostać oczekiwaniom klientów. W efekcie w sklepach wyspecjalizowanych w sprzedaży takich urządzeń można znaleźć ich szeroki wybór. Najczęściej w wózki widłowe zaopatrują się właściciele magazynów. A gdzie trafią pozostałe urządzenia?

Wózki widłowe w sklepach

Trudno wyobrazić sobie, aby towar znajdujących się na paletach pracownicy sklepu przenosili tam, gdzie docelowo ma on zostać wyeksponowany. Z tego też względu w większości sklepów spożywczych i spożywczo-przemysłowych można zobaczyć najprostsze wózki, czyli wspomniane paleciaki. Służą one do szybkiego i sprawnego transportowania produktów z magazynu na sklep. Dzięki temu załoga sklepu ma mniej pracy, przede wszystkim zaś nie musi nosić ciężkich kartonów wypełnionych produktami.

Sortownie listów, lotniska

Wózki widłowe, wózki platformowe czy nawet ciągniki elektryczne to maszyny, bez których trudno byłoby się obejść m.in. na sortowniach listów czy lotniskach. Za ich pomocą możliwe jest szybkie przetransportowanie paczek lub walizek.

W ostatnim czasie na polskim rynku powstało wiele nowych firm kurierskich. Również takie tworzą swoje centra logistyczne i sortownie. Czy można sobie wyobrazić, aby pracownicy takich podmiotów gospodarczych przenosili poszczególne przesyłki? Zastosowanie wózków widłowych i innych urządzeń jest niezbędne, aby zaoszczędzić czas i pieniądze – trzeba pamiętać, że nowoczesne maszyny usprawniają pracę, dzięki czemu pracodawca może ograniczyć zatrudnienie.

Zakłady produkcyjne

Szeroki wybór wózków widłowych można znaleźć również w zakładach produkcyjnych. Po wytworzeniu z surowców określonych produktów, niezbędne jest ich przetransportowanie z hali do magazynów. Potrzebne są zatem różne wózki – czasem wystarczy paleciak, czasem zaś konieczne jest uruchomienie wózka niskiego lub wysokiego podnoszenia.

Jeżeli chodzi o zakłady produkcyjne, to zdarza się, że produkty wcale nie są magazynowane. W przypadku wyrobów z krótką datą ważności konieczne jest natychmiastowe przesłanie ich dalej, czyli do klienta. W takim przypadku najczęściej odpowiednie wózki widłowe czekają w pomieszczeniu graniczącym z halą produkcyjną. Gdy towar jest gotowy, następuje jego przewiezienie do samochodów dostawczych.

Jeśli szukasz odpowiedniego wózka widłowego zajrzyj na zeppelinpl.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ