Schemat działania klasycznej firmy usługowej jest bardzo prosty. Firmę o tym profilu może założyć każdy – nawet jedna osoba. Mimo to posiadanie zaawansowanego narzędzia magazynowego jest niezbędne nawet w firmie o profilu usługowym. Jak powinien działać ów program i jakie funkcjonalności winien posiadać?

Brak rozbudowanego magazynu

Firma o profilu usługowym nie posiada tak rozbudowanego magazynu, jak chociażby firma produkcyjna. Dlatego opcja magazynowa nie musi być tu aż tak złożona. Prosty magazyn z dostępnymi podstawowymi funkcjonalnościami to wszystko co jest nam potrzebne, by prowadzić ewidencję w obrębie firmy usługowej.

Magazyn podręczny?

Prowadzenie działalności w obrębie firmy usługowej wymaga posiadania własnego magazynu podręcznego, którego zawartość powinna być odpowiednio ewidencjonowana. Do zbioru zawartego w tym magazynie będą należeć wszelkie narzędzia pracy, które są nam potrzebne w realizacji celów naszej firmy i naszych Klientów. Idealny program magazynowy dla firmy usługowej powinien posiadać funkcję stałego aktualizowania wartości znajdującej się w magazynie podręcznym i ewidencjonowania jej na podstawie określonych dokumentów.

Rozliczanie przyjęć i wydań

Oprogramowanie magazynowe z przeznaczeniem dla firm usługowych, powinno posiadać funkcję dokładnego rejestrowania i rozliczania wszystkich zdarzeń gospodarczych, związanych z gospodarką magazynową w obrębie naszego magazynu.

Trzeba pamiętać, że w przypadku magazynu podręcznego jakiekolwiek przyjęcie do towarów powinno być ewidencjonowane wraz z zakupem określonego urządzenia, będącego narzędziem niezbędnym do realizowania sztandarowych usług.

Zajętość zasobów

Bardzo ważną funkcja oprogramowania magazynowego wykorzystywanego w firmach usługowych jest funkcja zajętości zasobów. Umożliwia ona dokładne określenie, czy dany przedmiot (będący zasobem przedsiębiorstwa) jest aktualnie wykorzystywany. Dotyczy to zwłaszcza większych firm usługowych.

lomag

Opcjonalnie można zajrzeć na stronę lomag.pl, na której znajduje się ciekawe narzędzie łączące wszystkie powyższe funkcjonalności.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ