Trendy się zmieniają i raz mówi się o „rynku pracodawcy”, by za parę lat rozprawiać o dominacji „rynku pracownika”. Jednak niezależnie od poziomu bezrobocia jest kilka sposobów na to, by w miarę szybko i łatwo dorobić sobie w ciągu wakacji, w trakcie szukania nowej pracy lub po godzinach spędzonych na uczelni albo w pracy stałej.

Jaka praca dorywcza będzie odpowiednia dla Ciebie? Na pewno wybierzesz sobie coś z poniższych podpowiedzi:

Inwentaryzacje przez pośredników

Każdy market i każdy większy magazyn musi od czasu do czasu przejść inwentaryzacje. W takim przypadku firmy szukają dodatkowych rąk do pracy, by zrobić „szybką akcję” w ciągu jednej nocy lub w weekend. Przedsiębiorcy zgłaszają się do pośrednictw, a te ogłaszają nabór na inwentaryzacje. Jeśli chcesz dorobić sobie od kilkudziesięciu do stu (a czasem i więcej) złotych w ciągu jednej nocki, to praca dorywcza przy inwentaryzacji będzie dobrym wyborem. Poszukaj ogłoszeń na portalach lub zgłoś się do pośrednictwa, które powiadomi Cię w odpowiednim momencie.

Tajemniczy klient

Równie łatwo można załapać się na pracę dorywczą jako tajemniczy klient. W tym wypadku również punktem wyjścia mogą być portale ogłoszeniowe. Następnie trzeba się zarejestrować w bazie, podać interesujące Cię obszary, przejść internetowe szkolenie i można czekać na zlecenia. Niestety nie zawsze pojawiają się one szybko – zależy to od firmy i ilości kandydatów. Jeżeli zarejestrujesz się dziś, pierwsze zlecenie może się pojawić za tydzień lub… za pół roku. Niemniej, jest to przyjemny i łatwy sposób, by zarobić kilkadziesiąt złotych w ciągu 1-2 godzin.

Praca freelancera na umowę o dzieło

Możesz też wykonywać pracę dorywczą bez wychodzenia z domu. Po prostu po godzinach zostań freelancerem. Wiele osób pracuje tak na stałe – piszą teksty na strony internetowe, tworzą witryny, obsługują fanpage’e albo wykonują grafiki. Aby działać legalnie jako freelancer powinieneś podpisać ze zleceniodawcą umowę o dzieło/zlecenie lub zarejestrować działalność. Alternatywą jest też skorzystanie z programów preinkubacji. Niemniej, tylko umowy cywilno-prawne sprawiają, że nie ponosisz kosztów stałych.

Kierowca Ubera

Jeśli masz auta i smartfona, a jeżdżenie po mieście nie sprawia Ci większych trudności, możesz zostać kierowcą Ubera. Taka praca dorywcza może być wykonywana o dowolnej porze. Nie musisz jeździć codziennie. Gdy będziesz mieć czas wolny, uruchomisz aplikację, wsiądziesz do samochodu i możesz czekać na zlecenia, a Uber „odpali” Ci procent od wykonanych kursów.

Praca w call center

Dobrym sposobem na szybkie znalezienie pracy dorywczej jest też call center. Agencje rekrutujące pracowników infolinii nieustannie szukają nowych osób, bo cyrkulacja na stanowiskach tego rodzaju jest ogromna – wciąż ktoś się zwalnia, ktoś zostaje przyjęty… Wiele osób pracuje 1-3 miesiące. Jeśli szukasz zajęcia na wakacje albo nie chcesz siedzieć bezczynnie od razu po studiach, call center będzie właściwym wyborem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ