Usuwanie chwastów pnących w uprawach rolnych

Powój polny jest chwastem, który występuje powszechnie w całym kraju, możemy spotkać go przykładowo w ogrodzie, ale także występuje często uprawach rolnych.

Jest to chwast, który może wyrządzić duże szkody. Powój polny jest to pnącze, które może rozrastać się po roślinach uprawnych, w tym przypadku może znacznie zahamować ich rozwój. Straty mogą być dość duże, może powodować o zmniejszenie plonów nawet o 80%. Jest to roślina, która pobiera duże ilości wody oraz składników mineralnych z gleby, dlatego też może znacznie ograniczyć rozwój roślin uprawowych.

Powój polny uciążliwy chwast w uprawach

Może być to roślina pełzająca, jeżeli nie znajdzie możliwości wzrostu, będzie rozrastała się na powierzchni gleby, w przypadku jeżeli znajdzie miejsce podparcia, czyli wyższe rośliny, będzie rosła w górę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż na jej powierzchni mogą rozwijać się różnego rodzaju choroby i grzyby, które mogą także atakować rośliny uprawowe. Jest to chwast, który często spotykany jest przykładowo w uprawach truskawek czy też pomidorów, działa on bardzo niekorzystnie na rozwój innych roślin. Powój polny jest to roślina dość inwazyjna, dlatego też poszukuje się skutecznych środków, aby usuwać ją z naszych areałów. W tym przypadku bardzo dobrym pomysłem będzie zastosowanie herbicydów selektywnych. Są to środki, które mogą zwalczać chwasty wybiórczo, w tym przypadku nie będą uszkadzać cały roślin uprawnych. Z pewnością ten chwast może być problemem także ze względu na zbiory, pnącza które obrastają inne rośliny będą utrudniały zbiory, mogą dodatkowo wplątywać się w części maszyn. Naturalnie należy szybko reagować w przypadku zauważenia tego rodzaju chwastów. Są to rośliny wieloletnie, które wytrzymują mrozy, mogą kiełkować w niskich temperaturach, dlatego też mogą pojawiać się wczesną wiosną. W przypadku różnych chwastów możemy stosować metody mechaniczne, jednak powój polny może obrastać inne rośliny, w tym przypadku jedynie środki chwastobójcze będą skuteczne. Oczywiście na rynku znajdziemy bardzo wiele herbicydów przeznaczonych do usuwania powoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ