Zastanawiasz, gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Oczywiście tam, gdzie jest najtaniej – taka myśl przychodzi na myśl jako pierwsza, ale po sprawdzeniu ofert możemy mieć nadal problem z podjęciem decyzji. Dlaczego? Ponieważ w większości przypadków zobaczymy, że podstawowe konta bankowe są całkowicie darmowe. 0 zł za prowadzenie konta bankowego? Sprawdź Konto dla Młodych w PKO BP!

Niestety dopiero po sprawdzeniu szczegółów propozycji odkrywamy, jak można w kreatywny sposób interpretować słowo „bezpłatny”. Mówiąc wprost: część banków daje faktycznie pełen zakres podstawowych usług za free, jednak wymaga to spełnienia pewnych warunków. Zazwyczaj dotyczy to:

  • wysokości miesięcznych wpłat na konto
  • liczby transakcji wykonanych przy pomocy karty

Warto zwrócić uwagę na te kwestie, jeżeli rzadko płacimy kartą lub nie przewidujemy zbyt częstych transakcji uznaniowych na naszym koncie. Może się bowiem okazać, że wybrane konto będzie kosztowało nas nawet kilkanaście złotych miesięcznie, mimo że skusiliśmy się na obietnice zerowych opłat wypisane dużymi literami na ulotce reklamowej.

Bankomaty za darmo?

Gdzie najlepiej założyć konto w banku? Warto patrzeć na bankomaty? Odległość od bankomatu jest ważna, ale nie powinna być decydującą kwestią przy wyborze banku. Wypłat dokonujemy dziś rzadko, a w dodatku pieniądze można często „wyciągnąć” przy kasie w sklepie lub w bankomacie innej marki.

W ten sposób jednak dochodzimy do kwestii opłat, które już mogą mieć znaczenie. Opłaty często nie są określone procentowo, ale jest to kwota stała i to wcale niemała. Jeśli taka opłata się pojawia to dotyczy wypłaty z bankomatów określonych firm. Na przykład przez wiele lat mBank umożliwiał darmowe wypłacanie w maszynach Eurocash, ale już za korzystanie z bankomatu PKO trzeba było zapłacić 5 zł. (Co jakiś czas warunki opłat się zmieniają – warto sprawdzić aktualne dane bezpośrednio przez zakładaniem konta). Niektóre banki jednak umożliwiają całkowicie darmowe korzystanie ze wszystkich ATM-ów.

Wygodna bankowość internetowa

Gdy zastanawiasz się, gdzie najlepiej założyć konto w banku, nie możesz pomijać kwestii obsługi konta internetowego – wygodna obsługa konta w sieci powinna być jednym z priorytetów. Praktycznie wszystkich transakcji dokonuje się dziś online. Placówkę banku odwiedzamy jedynie w wyjątkowych okolicznościach, zazwyczaj w awaryjnej sytuacji. Z konta internetowego będziesz korzystać najczęściej.

Jeśli bank udostępnia wersję demo, sprawdź, czy obsługa serwisu Ci odpowiada. Możesz też poszukać filmów na YouTube albo instrukcji w sieci. Niektóre banki nadal proponują archaiczne konta zaprojektowane ponad dekadę temu. Obsługa będzie znacznie prostsza i przyjemniejsza, gdy postawisz na nowoczesne konto, zgodne z aktualnymi standardami.

Odpowiedź na pytanie o to, gdzie najlepiej założyć konto w banku nie byłaby też kompletna bez poruszenia kwestii aplikacji mobilnej. Korzystanie z bankowości w ten sposób jest coraz popularniejsze, a wykonywanie przelewów w ten sposób jest nawet wygodniejsze niż przy użyciu konta w przeglądarce internetowej. Sprawdź, czy Twój bank udostępnia aplikację i jakie możliwości ona daje.

Link w tekście jest sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ