leasing

Leasing jest produktem finansowym, które zdobywa coraz większą popularność wśród Polaków. Doceniają go zwłaszcza firmy, którym ułatwia rozwój. Korzystanie z takiej formy finansowania bywa wygodne, gdyż formalności nie są nadmiernie rozbudowane. Uproszczone procedury w stosunku do kredytu hipotecznego sprawiają, że pozyskanie środków trwałych bywa znacznie łatwiejsze. Dotyczy to szczególnie nowych podmiotów gospodarczych, które nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej.

  1. Jak na zdolność kredytową wpływa leasing finansowy?
  2. Jak na zdolność finansową będzie wpływał leasing operacyjny?
  3. Jakie znaczenie ma zdolność kredytowa w przypadku leasingu finansowego?

Jak na zdolność kredytową wpływa leasing finansowy?

Na rynku finansowym można korzystać z różnych typów leasingu. Będą one odmiennie wpływać na zdolność kredytową. Przy formie finansowej pozyskany środek trwały musi znaleźć się w księgach. Pojawiając się w aktywach, w znacznie mniejszym stopniu wpływa na wysokość dochodów uzyskiwanych przez podmiot gospodarczych.

Przy leasingu finansowym kosztami uzyskania przychodu są:

  • odsetki od rat leasingu,
  • odpisy amortyzacyjne.

W ten sposób zdolność kredytowa będzie mniej obciążona. Banki będą znacznie bardziej przychylnie patrzyły na takie przedsiębiorstwa, gdy będą starały się o uzyskanie kredytów.

Jak na zdolność finansową będzie wpływał leasing operacyjny?

Innym rodzajem leasingu jest ten w wersji operacyjnej. Ten leasing wpływa nieco inaczej na zdolność kredytową. Wynika to przede wszystkim z tego, że pozyskany środek trwały nie jest zapisywany w aktywach firmy. Pozostaje on własnością firmy, z którą podpisało się umowę.

Podmiot gospodarczy jedynie korzysta z:

  • samochodów,
  • maszyn,
  • sprzętu komputerowego.

Rata takiego leasingu pojawia się po stronie kosztów uzyskania przychodu. W związku z tym, że bank przy udzielaniu kredytu bierze pod uwagę dochodów, więc umowa w wersji operacyjnej bardziej wpływa na zdolność kredytową. Dodatkowe koszty będą obniżać dochód, co ograniczy kwoty, jakie można uzyskać, decydując się na kredyt hipoteczny. Z tego powodu planując inwestycje, warto jest sprawdzić jak http://kredytna4kolka.pl/leasing-a-zdolnosc-kredytowa/. Pozwala to znacznie lepiej ocenić, z których produktów finansowych warto w danym momencie skorzystać.

Jakie znaczenie ma zdolność kredytowa w przypadku leasingu finansowego?

Na korzystanie z umów leasingowych mogą zdecydować się również osoby prywatne. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, gdyż związane jest ze znacznie mniejszymi formalnościami. Wynika to między innymi z braku tak szczegółowego sprawdzania zdolności kredytowej, jak ma to miejsce w bankach. Decydując się na leasing konsumencki, trzeba wykazać się znacznie mniejszymi dochodami. Bez względu na przedmiot leasingu można z tego powodu liczyć na łatwiejsze pozyskanie finansowania. Dodatkowo coraz większa dostępność do leasingu konsumenckiego pozwala znajdować wiele korzystnych ofert. Wykorzystać można strony kredytna4kolka.pl, gdzie można wygodnie sprawdzić informacje o takich produktach. W ten sposób regularnie opłacane raty mogą w znacznie mniejszym stopniu obciążać budżet domowy niż przy skorzystaniu z kredytów gotówkowych czy samochodowych. Jaki wpływ ma leasing na twoją zdolność kredytową? To ważne pytanie, gdy planuje się pożyczanie pieniędzy w bankach, gdy posiada się leasing. W przypadku leasingu finansowego trzeba liczyć się z tym, że spłacane raty będą obniżały rozporządzalny dochód. Natomiast regularna spłata takich rat nie będzie negatywnie wpływała na zdolność kredytową. Banki w takim przypadku nie widzą zobowiązania, które spłacane jest przez klienta. W ten sposób nie trzeba martwić się tym, że nie będzie można pozyskać takich kwot w formie kredytów gotówkowych, których się oczekuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ