Kredyt dla zadłużonych – jak wygląda oferta banków i firm pożyczkowych?

0
1185

Osoby, które mają złą historię kredytową oraz długi mogą mieć problem z tym, aby otrzymać kredyt. Wiąże się to z tym, że dla większości instytucji jest to zbyt duże ryzyko. Tylko niektóre instytucje finansowe oferują produkty dedykowane dłużnikom. Problemy mogą pojawić się już podczas pierwszych nieregularnych spłat zobowiązania. Dla banku nigdy nie jest to dobry sygnał.

Jeśli do takiej sytuacji dochodzi regularnie lub kredytobiorca w ogóle zaprzestał spłaty, to może pojawić się duży problem. Oczywiście przyczyna takiego stanu rzeczy nie zawsze leży po stronie kredytobiorcy. To trudne i nieprzewidywalne sytuacje życiowe takie jak utrata pracy czy choroba mogą być powodem narastających długów. Zobacz czy istnieje kredyt dla zadłużonych, którym można spłacić przeterminowane zobowiązania i uwolnić się od długów.

Gdzie szukać kredytu dla zadłużonych?

Uzyskanie kredytu będąc osobą zadłużoną, jest bardzo trudne a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Jest tak, ponieważ banki stosują się do rekomendacji KNF, czyli Komisji Nadzoru Finansowego. Określa ona w dokładny sposób zdolność kredytową klienta oraz to, kto może otrzymać kredyt. W takich miejscach bardzo dokładnie badana jest zdolność kredytowa, na którą składa się wiele różnych czynników. Bank z pewnością sprawdzi źródło dochodu klienta, jego historię kredytową, wykształcenie, wiek czy też liczbę osób, którą ma na utrzymaniu. Dla dłużnika spełnienie wszystkich wymagań banku może być bardzo trudne. Jeśli posiadasz negatywne wpisy w BIK lub znajdujesz się na liście dłużników, to Twój wniosek może zostać odrzucony.

W niektórych instytucjach nawet jedno niewielkie opóźnienie w spłacie rat kredytu może być powodem do tego, aby odmówić udzielenia kredytu. Terminowość jest w tym przypadku bardzo ważna, a jak wiemy, dłużnicy nie zawsze się do tego stosują. W takiej sytuacji warto skierować się do sektora pozabankowego, który elastyczniej podchodzi do oceny zdolności kredytowej swoich klientów https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/. Procedury w takich miejscach są bardzo uproszczone, a otrzymanie pożyczki wiąże się jedynie z kilkoma formalnościami.

Pożyczka dla zadłużonych

Firmy pożyczkowe w przeciwieństwie do banków nie podlegają nadzorowi KNF i w pewnym sensie mogą samodzielnie ustalać zasady udzielania pieniędzy. Parabanki przez wiele lat wypracowały sobie własne procedury, do których stosują się podczas oceny zdolności kredytowej i rozpatrywania wniosku. Osoby, które mają złą ocenę punktową w BIK, a do tego znajdują się w bazie KRD, mogą otrzymać pożyczkę na niewielką sumę, lub np. pod zastaw. Bardzo popularnym rozwiązaniem są, chociażby pożyczki pod zastaw auta. Na czas spłaty zobowiązania to firma pożyczkowa staje się w 51% właścicielem auta. Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci swojego długu, to firma pożyczkowa może zachować samochód w ramach rekompensaty.

Kto może otrzymać pożyczkę pozabankową?

Produkty firm pożyczkowych kierowane są przede wszystkim do pełnoletnich obywateli naszego kraju. Niezbędny jest też ważny dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego. Nawet jeśli osoba, która ubiega się o pożyczkę, ma długi i złą historię kredytową, to ma szanse na pieniądze. Wniosek można złożyć osobiście w placówce lub drogą elektroniczną przez internet. Wiele firm udziela pieniądze bez konieczności odwiedzania placówki parabanku. Wszystko odbywa się na stronie internetowej, a suma określona w umowie przelewana jest na konto bankowe klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ