Pożyczka na wykończenie domu – teraz jeszcze szybciej zakończysz inwestycję

Remont domu to duża inwestycja. Oczywiście im większy, bardziej generalny remont, tym więcej pochłania czasu i pieniędzy.

Sytuacją najgorszą z możliwych jest, kiedy cała inwestycja zostaje wstrzymana z powodu braku funduszy. Może się tak zdarzyć, kiedy inwestor zostanie zaskoczony przez jakieś niespodziewane i kosztowne okoliczności. Aby nie dopuścić do przestoju w pracach, warto się zainteresować pożyczką na wykończenie domu.

Po co pożyczka na wykończenie domu

Koszt materiałów wykończeniowych a do tego jeszcze robocizna sprawiają, że wykończenie domu może być niezwykle kosztowne. Jest to szczególnie dotkliwie odczuwalne, kiedy część funduszy pochłonęły na przykład zakup działki i prace budowlane. Pożyczka na wykończenie domu może się okazać ratunkiem jakiego potrzebuje nasz budżet.

Czym jest pożyczka na wykończenie domu

Obecnie większość banków proponuje finansowanie wykończenia domu z środków kredytu hipotecznego, który jest zaciągany na zakup nieruchomości. Jako pożyczkę na wykończenie domu można również wziąć zupełnie oddzielny kredyt hipoteczny, jeżeli nieruchomość nie jest jeszcze obciążona hipoteką. W związku ze swoją specyfiką (najczęściej wyższą kwotą pożyczki oraz tym, że obciąża ona hipotekę), nie ma możliwości ubiegania się o pożyczkę na wykończenie domu przez Internet. Wymaga ona wizyty w oddziale banku i przedstawienia odpowiednich dokumentów. Jednak pożyczka na wykończenie mieszkania wzięta jako zobowiązanie hipoteczne, jest dużo bardziej korzystna, niż inne formy kredytowania. Można więc liczyć na korzystniejsze oprocentowanie i niższą prowizję banku.

Jakie dokumenty są niezbędne do zaciągnięcia pożyczki na wykończenie domu

Do wzięcia pożyczki na wykończenie domu będzie nam potrzebny zestaw dokumentów. Przede wszystkim należy zadbać o przedstawienie kosztorysu prac wraz ze wskazaniem wykonawcy. Niektóre banki wymagają również przedłożenia aktu własności domu. Oprócz tego niezbędne jest oczywiście wypełnienie wniosku. Wypisywane są one na odpowiednim druku, który otrzymamy w placówce banku. Tak przygotowane dokumenty powinny zagwarantować otrzymanie pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki na wykończenie domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ