Nadwyżki finansowe są marzeniem wielu z nas. Któż nie chciałby, aby każdego miesiąca zostawało mu w portfelu chociaż kilkaset złotych? Odkładając co miesiąc takie kwoty, można w ciągu kilku lat uzbierać całkiem sporą sumę. Co zrobić potem, by zaoszczędzone pieniądze dodatkowo zarabiały? Jednym ze sposobów na stosunkowo szybkie wzbogacenie się jest zakup akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czy inwestycja na giełdzie jest ryzykowna?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Gra na giełdzie może być ryzykowna, jeśli kupuje się akcje niepewnych firm. Wtedy można albo bardzo szybko i bardzo dużo zarobić, albo bardzo szybko i bardzo dużo stracić. Jeśli ktoś kupuje akcje pewnych, dużych firm zajmujących się na przykład obrotem surowcami, raczej nie zarobi spektakularnych pieniędzy w krótkim czasie, ale w perspektywie miesięcy czy lat można się całkiem nieźle wzbogacić.

Finanse portal – dwie szkoły inwestowania na giełdzie

Na giełdzie można inwestować na dwa sposoby – albo ciągle kupując i sprzedając akcje, albo traktując zakup akcji jako inwestycję długoterminową. Obracając ciągle akcjami można się szybciej wzbogacić, niż kupując akcje jednego przedsiębiorstwa i „odkładając je” na dłuższy czas. Częste zakupy i sprzedaż niestety niosą za sobą pewne ryzyko związane z możliwością stracenia części pieniędzy.

Osoby, które na co dzień zajmują się czymś innym, niż obrót akcjami zazwyczaj decydują się na zakup akcji jednej czy kilku firm i przetrzymanie ich przez dłuższy czas. Ciągły obrót pieniądza niestety wymaga sporego zaangażowania i wiedzy, by mógł przynieść żądany efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ