Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości zawsze przynosi zyski, przy czym należy się liczyć z tym, że na spodziewane zyski należy poczekać kilka miesięcy czy nawet lat. O ile jeszcze kilka lat temu mieszkania, zwłaszcza nowe, sprzedawały się bardzo szybko, o tyle obecnie na sprzedaż mieszkania trzeba poczekać nawet do dwóch lat. Jednak nadal kupno nowego mieszkania z myślą o jego odsprzedaży jest korzystną inwestycją, chyba, że przyjdzie wojna – jak mawiali przedsiębiorcy przed wojną.

W jakie nieruchomości inwestować

Najszybciej można sprzedać mieszkania małe, jedno lub dwupokojowe. Takich mieszkań poszukują zarówno single, jak i rodziny z dzieckiem. Powód jest bardzo prozaiczny – małe mieszkania można kupić na kredyt, także w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, który jest udzielany również na zakup mieszkań z rynku wtórnego. Warto pamiętać, że w przypadku sprzedaży mieszkania zawsze można znaleźć najemcę, aby mieszkanie dodatkowo na siebie pracowało. Przy wynajmie także należy pamiętać o tym, że mieszkanie może również przez jakiś czas nie mieć najemcy. Takie okresy należy brać pod uwagę zwłaszcza wtedy, gdy mieszkanie jest kupowane na kredyt.

Wybierając nieruchomość należy brać pod uwagę lokalizację osiedla czy bloku. Najszybciej można sprzedać mieszkania w dzielnicach, które są wybierane przez inwestorów i potencjalnych nabywców. Co decyduje o szybkim zbyciu nieruchomości? W dużych miastach przede wszystkim dobry dojazd, czyli dostęp do komunikacji miejskiej.

Kiedy inwestować w zakup mieszkania? Najlepiej jest kupować mieszkania nowe, bezpośrednio od inwestora. Mieszkania, w których wykończenie zainwestowano dodatkowe środki, są warte więcej niż mieszkania w stanie surowym. Bardzo często można znaleźć nabywcę jeszcze zanim mieszkanie zostanie wykończone, zwłaszcza, gdy inwestycja znajduje się w bardzo popularnej lokalizacji. Wówczas inwestycja może się zwrócić zanim inwestor przeniesie prawo własności do lokalu na nabywców. Choć mieszkania w dużych miastach, np. w Warszawie, są najdroższe, to stopa zwrotu w przypadku sprzedaży takiego mieszkania nie jest zbyt wysoka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ