Inwestycja w wino

In vino veritas – powtarzali starożytni Rzymianie. Choć może współcześnie wino nie jest w centrum zainteresowania wszystkich, to dla wielu inwestorów to właśnie wino jest tym produktem, który w przyszłości może przynieść duże zyski.

Jak zatem inwestować w wino?

Założenie, jakie przyświeca wielu inwestorom, którzy decydują się na inwestowanie w wino, mówi, że w ciągu 5 lat środki zainwestowane w wino powinny się podwoić. Takie inwestycje oferują specjalistyczne firmy, zatrudniające profesjonalnych sommelierów, którzy znają się na winie. Dlaczego taka inwestycja gwarantuje wysokie zyski? Inwestorzy inwestują jedynie w najlepsze wina, zwykle pochodzące z najważniejszych francuskich czy włoskich winnic. Producenci po każdym zbiorze wypuszczają na rynek jedynie określoną liczbę butelek z trunkiem, a po zakończeniu sezonu nie ma możliwości wyprodukowania dodatkowej liczby butelek z winem z danego rocznika co sprawia, że wino jest produktem ekskluzywnym, dostępnym w krótkich seriach. Liczba butelek z winem z każdym miesiącem maleje, co jednocześnie ma wpływ na cenę wina. Dużym atutem wina jest również fakt, że wraz z upływem lat wino zyskuje wartości smakowe.

Inwestycja jedynie dla koneserów

Inwestowanie w wino dostępne jest dla każdego, przy czym większość inwestorów korzysta z pośrednictwa firm inwestujących w wino. Kwota minimalna takiej inwestycji zależy od firmy pośredniczącej, zwykle jednak są to kwoty rzędu 2500 funtów brytyjskich lub równowartość tej kwoty w innej walucie. Inwestycja w wino to również konieczność ponoszenia opłat za zarządzenie oraz przechowywanie zakupionego wina.

Zakup wina z późniejszą jego odsprzedażą jest korzystne także ze względów podatkowych. Jeśli wino nie zostanie odsprzedane w ciągu 6 miesięcy licząc od ostatniego dnia miesiąca, w którym sfinalizowano zakup, wówczas zyski od takiej transakcji nie są obciążone podatkiem dochodowym. Warto pamiętać, że w portfelu winnym inwestora mogą się pojawić różne wina, które zapewniają duży popyt na rynkach światowych, głównie amerykańskim i australijskim.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak grać na giełdzie
Następny artykułInwestowanie w nieruchomości

Cześć! Biznes to moja pasja i sposób na życie. Jeśli czujesz tak samo na pewno nawiążemy nić porozumienia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ