Jak grać na giełdzie

Ilu inwestorów, tyle strategii gry na giełdzie. O ile część z nich jest oczywista, jak np. nieinwestowanie wtedy, gdy z giełdy odpływają środki, a akcje odnotowują spadki, o tyle cała reszta reguł jest stosowana bardzo dowolnie przez inwestorów. Jak grać na giełdzie?

Otwórz rachunek w domu maklerskim

Zanim inwestor rozpocznie przygodę z Giełdą Papierów Wartościowych, powinien wybrać któryś z dostępnych na rynku Domów Maklerskich, aby otworzyć tam swój rachunek. Który rachunek jest najlepszy? W większości Domów Maklerskich są dostępne rachunki bezpłatne, które są wskazane dla początkujących inwestorów. Jednak przy niewielkiej opłacie za prowadzenie rachunku inwestor ma dostęp do dodatkowych informacji i rekomendacji maklerów, które mogą się przydać przy inwestowaniu.

Korzystaj z bezpłatnych szkoleń

Giełda Papierów Wartościowych, wybrane Domy Maklerskie, ale również KDPW organizują różne szkolenia dla inwestorów. Takie szkolenia mogą być organizowane jako szkolenia stacjonarne w różnych miastach w Polsce, niektóre z nich, zwykle te, które związane są z inwestowaniem w nowe instrumenty finansowe, mogą być zrealizowane jako szkolenia online. Na takich szkoleniach można się zapoznać z zasadami, na jakich działa giełda, ale również niektórzy trenerzy mogą przekazać swoje rekomendacje co do inwestowania, co może być przydatne przy tworzeniu własnej strategii inwestycyjnej.

Inwestuj na miarę swoich możliwości

Przygodę z kupowaniem i sprzedawaniem akcji należy rozpoczynać od niewielkich kwot oraz określeniu własnego poziomu ryzyka. Dla niektórych inwestorów strata w wysokości 1000 złotych nie jest znacząca, dla innych strata takiej kwoty jest już dużym ryzykiem. Zakup akcji konkretnego przedsiębiorstwa powinien być poprzedzony zapoznaniem się z informacjami branżowymi, związanymi z daną firmą. Czasem wpływ na kurs akcji ma niepozorna informacja, czasem zaś duże komunikaty giełdowe. Dywersyfikując ryzyko na giełdzie należy posiadane środki zainwestować w akcje spółek o różnym profilu działalności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zarobić pierwszy milion
Następny artykułInwestycja w wino

Cześć! Biznes to moja pasja i sposób na życie. Jeśli czujesz tak samo na pewno nawiążemy nić porozumienia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ