Jak zarobić pierwszy milion

Według obiegowej opinii pierwszy milion należy ukraść. To właśnie tej maksymie była wierna większość przedsiębiorców, którzy rozpoczynali działalność w latach 90. Obecnie oprócz zarabiania część środków warto zainwestować, aby upragniony milion pojawił się na koncie przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

Inwestowanie zarobionych środków w przedsiębiorstwo

Jeśli inwestorem, który marzy o pierwszym milionie, jest osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, wówczas powinna ona pamiętać, żeby w ciągu pierwszych 5 lat licząc od dnia uruchomienia działalności wszelkie nadwyżki finansowe należy inwestować w rozwój firmy. Jeśli posiadamy dobry produkt, jednak nie stać nas na jego produkcję, wówczas warto sięgnąć po fundusze, przeznaczone na rozwinięcie działalności w przypadku start upów lub fundusze unijne przeznaczone na rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Kiedy milion na etacie?

Wydawać by się mogło, że osoby zatrudnione na etacie nie mają szansy na swój milion. Jednak osoba, która zarabia miesięcznie 5000 złotych swój milion wypracuje po… 200 miesiącach, czyli nieco ponad 16 latach. Czy pracując na etacie mamy świadomość, że tyle zarabiamy? Raczej nie, dlatego regularne odkładanie nadwyżek w postaci premii czy branie dodatkowych zleceń, które pozwolą na zarobienie dodatkowych pieniędzy, mogą być bardzo wskazane.

Osoby pracujące na etacie, które potrzebują stabilnego zatrudnienia, swój wymarzony milion mogą zarobić sięgając po dodatkowe zlecenia, których należy szukać w internecie. Pisanie tekstów, tworzenie programów komputerowych, ale również udzielanie korepetycji nie wymagają dużych nakładów finansowych, a jedynie czasu i są dostępne praktycznie dla każdego. Zarobione w ten sposób dodatkowe pieniądze warto zainwestować np. w fundusze inwestycyjne, które będą pracowały na przyszłe zyski. Dlaczego fundusze a nie pewne, ale nisko oprocentowane lokaty bankowe? Lokata gwarantuje zysk w skali roku, z kolei w przypadku chęci zarobienia własnego miliona cel jest rozłożony na lata. W tym przypadku bardziej wymierne zyski zapewnią fundusze inwestycyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ