Mieszkania do remontu jako inwestycja

Inwestowanie w nieruchomości, bez względu na stan gospodarki, jest zawsze inwestowaniem o wysokiej stopie zwrotu. Wyremontowane mieszkanie można odsprzedać z zyskiem, nawet jeśli poszukiwanie potencjalnego nabywcy będzie trwało kilka lat. Natomiast do czasu, gdy mieszkanie zmieni właściciela, wyremontowana nieruchomość może być wynajmowana, co zapewni również regularne zyski.

Mieszkania do remontu – gdzie ich szukać

Na rynku wtórnym mieszkania do remontu pojawiają się bardzo rzadko. Zwykle sprzedający nieruchomość inwestuje dodatkowe środki w remont, bowiem wyremontowane mieszkanie będzie warte więcej. Natomiast mieszkania do remontu są oferowane przez komorników i windykatorów, którzy sprzedają nieruchomości, aby odzyskać jakiekolwiek środki. Takich ogłoszeń należy szukać w internecie, ale również w urzędach dzielnicy czy gminy, gdzie są regularnie publikowane. W tym przypadku poszukiwanie mieszkania do remontu może się wiązać z koniecznością brania udziału w specjalnych przetargach.

Dlaczego mieszkania do remontu

Mieszkania w starych kamienicach, ale również mieszkania spółdzielcze własnościowe, w których przez lata mieszkali lokatorzy niepłacący czynszu, będą wymagać nakładów finansowych. Przede wszystkim w takim mieszkaniu należy zająć się wykończeniem kuchni i łazienki oraz wymianą podłóg. Bardzo często wskazana byłaby również wymiana rur kanalizacyjnych i ciepłowniczych, jednak ich wymiana leży bardzo często w kompetencjach właścicieli budynków.

Ile można zyskać na wykończeniu mieszkania? Przy mieszkaniach nowych przyjmuje się, że metr wykończonego mieszkania podnosi cenę nawet o 50%. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego może stać się podobnie, przy czym w tym przypadku na ostateczną cenę mieszkania wpływa również lokalizacja osiedla, możliwości komunikacyjne oraz dostęp do miejsc parkingowych.

Decydując się na zainwestowanie w mieszkanie do remontu należy pamiętać, że najbardziej poszukiwane są mieszkania mniejsze, które można kupić z wykorzystaniem środków z kredytu MdM.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ