Numizmatyka staje się stosunkowo popularnym sposobem na ulokowanie pieniędzy. Taki zabieg finansowy daje szansę na inwestycję i nawet duże zyski, a z drugiej strony może mieć na celu jedynie poszerzenie swojej kolekcji. Choć znajdą się i tacy, którzy chętnie połączą inwestycje wraz z możliwością rozszerzania ciekawych okazów monet.

Dla początkujących najważniejszym etapem jest rozpoznanie, czy mają do czynienia z monetą bulionową, czy też monetą kolekcjonerską. Druga rzecz tyczy się tego, że monety bulionowe, a kolekcjonerskie, to inne nie tylko ceny, ale przede wszystkim wartość. Te pierwsze nabywane są głównie w celu ulokowania swoich pieniędzy w inny niż dotychczasowy sposób. Przez wielu taka forma inwestowania uznawana jest za sensowniejszą i bezpieczniejszą, aniżeli korzystanie z innych produktów finansowych. Dla zysku warto stawiać na monety bulionowe, które są najpopularniejsze i których nakład nie jest ograniczony. Osoby wchodzące na rynek numizmatyczny w ten sposób zyskują gwarancję, że nie będą miały problemu z odsprzedażą takich produktów. Druga strona medalu w przypadku monet bulionowych, to praktycznie brak wartości kolekcjonerskiej.

Kolekcjonerzy, którzy stawiają na stworzenie pokaźnej, ciekawej i interesującej kolekcji, wybierać będą w odwrotny sposób do inwestorów nabywających monety bulionowe. Co to oznacza? Zainteresują się gamą tych monet, które są rzadkie, bite w niewielkich nakładach i im starsze, tym mające wyższą wartość kolekcjonerską. Inwestycyjną niestety małą, o ile jakąkolwiek, bowiem rzadkie monety są trudne do zbycia.

Zarówno jedne, jak i drugie można nabyć, zapoznając się z ofertą, którą posiada Metal Market Europe. Dlaczego akurat ta firma? Bo jako jedyna w Polsce posiada system weryfikacji złotych i srebrnych monet – Bullion DNA. To także jedyna firma na terenie kraju, z pełną ofertą produktową firmy PAMP. Nadto autoryzowany przedstawiciel renomowanych mennic światowych, chociażby Perth Mint czy Argor Hereaus.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ