Kryptowaluty można przechowywać nie tylko online, ale także offline. Służy to tego specjalny portfela sprzętowy. Przykładem może być urządzenie Ledger Nano S. Służy ono właśnie do przechowywania wielu walut.

Oto instrukcja i opis portfela sprzętowego Ledger Nano S. Każda osoba zainteresowana kryptowalutami powinna zapoznać się z funkcjonalnością tego urządzenia. Jest ono bowiem niezwykle przydatne. Na wstępie krótki opis samego urządzenia. Wyglądem przypomina ono mały pendrive USB. Niewielkie rozmiary sprawiają, że jest bardzo poręczne.

Biorąc pod uwagę, że handel kryptowalutami wymaga wysokich środków bezpieczeństwa, portfel sprzętowy Ledger Nano S jest wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia. Jest to m.in. konieczność podania PINu. Jeśli urządzenie wpadnie w niepowołane ręce nikt go nie użyje bez znajomości PINu. Ponadto transakcje walutami odbywają się w wewnętrznym, zaszyfrowanym środowisku portfela sprzętowego Ledger Nano S. Dodatkowo transakcję należy potwierdzić poprzez naciśnięcie dwóch przycisków.

Samo uruchomienie urządzenia nie stanowi żadnego problemu. W pierwszej kolejności należy podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Następnie konieczne będzie ustalenie numeru PIN. Jest to czterocyfrowy kod. Trzecim krokiem jest zapisanie, np. na kartce słów jakie będą się wyświetlały na ekranie. To kolejne zabezpieczenie. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie w przeglądarce dodatkowej aplikacji Ledger. To na tej aplikacji będzie się pracowało korzystając z portfela sprzętowego Ledger Nano S. Instalacja zakończyła się pomyślnie. Teraz można korzystać z urządzenia.

Ogromną zaletą portfela sprzętowego Ledger Nano S jest fakt, iż obsługuje on bardzo dużo walut. Jest ich aż 24. Jak zatem widać zalety korzystania z tego urządzenia są spore. Dlatego każdy inwestor powinien być wyposażony w to urządzenie. Portfela sprzętowego Ledger Nano S nie można bowiem traktować jak dodatkowy gadżet, tylko na narzędzie codziennej pracy inwestora. Warto dodać do tego jeszcze łatwość w korzystaniu i wysoki stopień bezpieczeństwa.

Zobacz też: Opinie na temat Ledger Nano S

[Głosów:4    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ