Kredyt na wykończenie domu

Spełnienie marzenia o zakupie lub wybudowaniu własnego domu to dopiero połowa sukcesu w drodze do zamieszkania w nim. Jak wiadomo, nie obejdzie się również bez wykończenia nieruchomości, która ma stać się naszym domem. Niestety tak samo, jak budowa, jest to kosztowne przedsięwzięciem, które pochłania mnóstwo pieniędzy. Skąd je wziąć i za co kupić wyposażenie domu? Rozwiązaniem może być pożyczka gotówkowa lub kredyt.

Wykończenie domu – skąd wziąć na to pieniądze?

Coraz więcej Polaków decyduje się na wybudowanie własnego domu. Nie od dziś wiadomo, że jest to kosztowne zadanie, a środki na ten cel najłatwiej jest pozyskać z banku. Kredyt hipoteczny jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych produktów bankowych i śmiało, można stwierdzić, że Polacy wręcz go pokochali i właśnie w nim upatrują swoją szansę na spełnienie marzeń o własnej nieruchomości.

Niestety nie każdy wie, że środki pozyskane z banku mogą nie starczyć na wykończenie domu i nie wszystkie wydatki możemy finansować z tych środków. Z tego powodu nasuwa się więc myśl, czy warto wziąć kredyt gotówkowy na wykończenie domu?

Jak wiadomo, kredyty gotówkowe są stosunkowo wysoko oprocentowane, co w perspektywie czasu może okazać się nieopłacalne. Ich zaletą jest jednak to, że można dostać je na dowolny cel, co oznacza, że możesz sfinansować w ten sposób wykończenie domu i nie będziesz musiał tłumaczyć się, na co zostały wydane pieniądze.

Kolejnym rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/. Jest ona praktyczna w momencie, gdy brakuje Ci pieniędzy tylko na drobne wykończenie domu np. na zakup mebli do kuchni lub założenie podłóg czy pomalowanie ścian i sufitów. Pieniądze możesz pozyskać bardzo szybko, nawet jeśli bank odmówił Ci wcześniej wsparcia finansowego. Taką pożyczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel oraz spłacić w dopasowanych do Twoich możliwości ratach.

Koszty wykończenia domu

To ile będzie Cię kosztować wykończenie domu, zależy od tego, w jakim jest on stanie i z jakim metrażem mamy do czynienia. Jak wiadomo im większy dom i im mniej prac zostało w nim do tej pory wykonanych, tym bardziej kosztowne będzie jego wykończenie, a koszty mogą przekraczać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

W grę wchodzi także koszt robocizny oraz materiałów. Jeśli chcesz wiedzieć, ile pieniędzy jest Ci potrzebne na wykończenie domu, to powinieneś wykonać kosztorys, w którym uwzględnisz wszystkie wydatki. Może to być: malowanie ścian, położenie podłóg, montaż oświetlenia, wykończenie łazienki oraz meble do wszystkich pomieszczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ