Pożyczka przez Internet w ostatnich latach zyskała szerokie grono zwolenników, którzy chcą podreperować swój domowy budżet. Szybko, bez wychodzenia z domu i z możliwością porównania ze sobą kilku ofert, zalet takiego wsparcia finansowego jest dużo, jednak pułapek także nie brakuje. Na co powinno się zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu i wybrać godnego zaufania pożyczkodawcę?

Dodatkowe koszty

To najczęściej pojawiające się u pożyczkobiorców zaskoczenie. Po nawiązaniu współpracy i podpisaniu umowy z instytucją finansową, okazuje, że rzeczywiste koszty dodatkowe są wyższe, niż przewidywaliśmy i były nam deklarowane. Może to wynikać z niedokładnego zapoznania się z umową lub niezrozumienia warunków współpracy. Zawsze należy czytać wszystkie dokumenty związane z pożyczką i podpisać je tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że wszystko jest dla nas zrozumiałe i nie mamy żadnych wątpliwości odnośnie wysokości oprocentowania. Jakiekolwiek pytania natychmiast należy kierować do pożyczkodawcy w celu wyjaśnienia.

Czas spłaty

Pożyczka przez Internet może być udzielana w formie pożyczki ratalnej lub z koniecznością jednorazowej spłaty w określonym terminie. Zawsze jest również określony czas spłaty, który może obejmować miesiąc, kilka miesięcy lub nawet lat. Pamiętaj, że dokładnie sprawdzić, jak długo będziesz spłacać swoje zobowiązanie, co warunkuje także wysokość comiesięcznych rat. Jest to ważne, ponieważ po podpisaniu umowy może się okazać, że raty są wysokie, a czas spłaty krótki.

Umowa przez Internet

Zawierając umowę przez Internet, podajesz swoje dane, które nie powinny zostać udostępnione osobom do tego nieupoważnionym. Serwisy udzielające pożyczek lub też będące pośrednikami w transakcjach, jak np. Kokos.pl muszą dysponować odpowiednimi skutecznymi zabezpieczeniami. W przypadku Kokos.pl dokonuje weryfikacji nowego klienta w kilku krokach – na podstawie podanych danych, SMS-em, a także poprzez wysłanie listu z kodem weryfikacyjnym. To pozwala na nawiązanie współpracy na uczciwych warunkach i zabezpieczyć dane klienta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ