Na czym polegają wakacje kredytowe?

Jeśli musisz zrobić przerwę w spłacie comiesięcznych rat pożyczki, możesz skorzystać z wakacji kredytowych. W przypadku, kiedy nie masz wystarczająco pieniędzy na natychmiastową spłatę pożyczki, łatwo jest wziąć wakacje kredytowe zawieszając spłatę raty na 1, 2 lub parę miesięcy. W jaki sposób możesz skorzystać z tej możliwości i w jakim przypadku jest ono dobrym rozwiązaniem? Tych informacji zasięgniesz w tym artykule.

Pojęcie “wakacje kredytowe” oznacza przesunięcie spłaty rat pożyczek lub kredytów. Musisz rozumieć, że biorąc wakacje kredytowe nie możesz uniknąć spłaty pożyczki, a tylko  zawiesić spłatę  na jakiś czas. W tym przypadku ratę spłaca się  w innym terminie.

Warianty wakacji kredytowych

W ogóle wakacje kredytowe jest dość powszechną usługą oferowaną zarówno przy udzieleniu pożyczek udzielanych na dowolny cel, jak i różnego rodzaju kredytów. Można skorzystać z tego produktu kredytowego nie tylko w bankach, ale również w pozabankowych firmach pożyczkowych, które mają taką ofertę.

Jeśli chodzi o warianty wakacji kredytowych, mogą one być krótkie i rzadkie. Jeśli bierze się pożyczkę o niskiej kwocie, udzielone zostaną krótkie wakacje kredytowe. Pożyczki o wysokich kwotach i długich terminach kredytowania na odwrót przewidują możliwość skorzystania z długich wakacji kredytowych.

W jakich przypadkach możliwe są wakacje kredytowe?

Warunki, na których korzysta się  z wakacji kredytowych, są indywidualne dla każdego klienta. W rezultacie zawsze będą one różnić się w poszczególnych sytuacjach finansowych. Najczęściej można zawiesić spłatę jednej raty – jeden raz w roku. Ten moment musi być z góry uregulowany przez umowę kredytową. Może również zdarzyć się, że wakacje kredytowe zostaną udostępnione tylko jeden raz na parę lat. Oprócz tego, kiedy firmy pozabankowe udzielają pożyczki od osób prywatnych, stosowany jest często limit maksymalnej ilości wakacji kredytowych w spłacie, na przykład do 5 razy dla całego terminu kredytowego.

Aby skorzystać z wakacji kredytowych, możesz złożyć wniosek o wakacje kredytowe w jakimkolwiek momencie terminu kredytowego. Wszystkie zasady korzystania z tej usługi zawiera umowa o pożyczkę lub kredyt. Przed skorzystaniem z tej opcji powinieneś poinformować firmę pożyczkową około dwa tygodnie wcześniej o zamiarze podania o wakacje kredytowe. Warto pamiętać, że firma pożyczkowa ma prawo do odmówienia udzielenia wakacji kredytowych. Powodem tego może być to, że pożyczkobiorca nie spłacał innych pożyczek sumiennie.

W przypadku długich terminów kredytowania można wniolowac o  wakacje kredytowe po 3-5 miesiącach. Plusem jest to, że nie wymagane jest  uzasadnienie składanego wniosku. Jedynym warunkiem jest składanie wniosku w formie pisemnej. Może on również być wysłany drogą mailową w wersji elektronicznej. Należy ten wniosek złożyć poprzednio, co najmniej 3 dni przed spłata kolejnej raty.

Kiedy nie ma sensu w wakacjach kredytowych?

Wakacje kredytowe stają się szczególnie pomocne w tych przypadkach, kiedy masz jakieś dodatkowe wydatki. Potraktowane one mogą być jako specjalne wyjście awaryjne, ale pamiętaj, że ratę  tą będziesz musiał oddać ją w niedługim czasie. Wakacje kredytowe stają się kłopotem w tym przypadku, kiedy spóźniamy się ze spłatą i spłacać musimy jednocześnie dwie raty.

Na Binixo.pl możesz złożyć wniosek o wakacje kredytowe, wzór znajdziesz na stronie internetowej tego serwisu. Binixo.pl jest porównywarka internetowa, ktra zajmuje się wyszukiwaniem wygodnych ofert udzielanych przez firmy pozabankowe działające na rynku polskim od wielu lat. Współpracujemy wyłącznie z wiarygodnymi firmami pożyczkowymi. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tego serwisu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ