Rodzaje kredytów gotówkowych - co oferują banki?

Zawarcie umowy z bankiem otwiera możliwość realizacji planów, które bez dodatkowego zastrzyku gotówki nie mają racji bytu. Zakup nowego samochodu, remont mieszkania, wymarzone wakacje są uzależnione od Twoich oszczędności. W sytuacji, kiedy zasoby portfela nie są adekwatne do potrzeb, idealnym rozwiązaniem staje się kredyt gotówkowy. Może on przybrać formę kredytu konsumpcyjnego, kredytu w ROR lub karty kredytowej.

Na jaki cel możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy należy do produktów finansowych, których banki udzielają najczęściej. Jest tak popularny, ponieważ daje Ci szansę na pozyskanie środków pieniężnych bez konieczności wskazania konkretnego celu, na jaki chcesz je przeznaczyć. Dla banku bez znaczenia pozostaje Twój plan spożytkowania pieniędzy a kwota jakiej możesz się spodziewać sięga nawet 200 000 zł. Kredyt gotówkowy na dowolny cel ma dla Ciebie www.totalmoney.pl, możesz tam w bardzo prosty sposób zweryfikować ile pieniędzy otrzymasz i jak długi będzie okres kredytowania. Ważne, że pieniądze w całej kwocie zostają przelane na wskazany rachunek, a kiedy nie dysponujesz kontem bankowym, możesz odebrać środki w bankowej kasie.

Jakie możemy wyróżnić zalety kredytów konsumpcyjnych?

Kredyt konsumpcyjny to bankowy produkt, gdzie maksymalny okres kredytowania to 10 lat, jeżeli podstawą Twojego zatrudnienia jest umowa o pracę na czas nieokreślony, masz szansę na najdłuższą opcję spłaty zadłużenia. Ważne, że kiedy decydujesz się na krótki okres spłaty oprocentowanie kredytu nie ulegnie zmianie przez cały ten czas. Istnieje też szansa na spłatę zobowiązania w ratach równych lub malejących, w drugim przypadku raty kapitałowo-odsetkowe zmniejszają się w miarę upływu czasu.

Co nam daje kredyt w ROR?

Korzystanie z rachunku oszczędnościowego daje możliwość zadłużenia w formie kredytu, w ramach Twojego konta osobistego. Jeżeli posiadasz konto w określonym banku i co najmniej od kilku miesięcy wpływają na nie kwoty w zbliżonej wysokości masz szansę na to, że bank wyznaczy Ci limit zadłużenia. Obsługa kredytu jest bezproblemowa, kredyt jest przyznawany na okres 12 miesięcy, a kolejne wpłaty jakich dokonujesz na swoje konto wliczane są na poczet zaciągniętego długu.

Czy warto zdecydować się na kartę kredytową?

Wbrew niektórym opiniom, według których karta kredytowa jest początkiem niekończących się długów, jest to opcja pozwalająca na rozsądne i odpowiedzialne zarządzanie Twoimi finansami. Musisz jedynie pamiętać, że każda dokonywana płatność jest kolejnym, zaciągniętym w banku kredytem. Podjęcie decyzji o takiej formie finansowania Twoich dodatkowych potrzeb jest korzystne kiedy dasz radę spłacić zaciągnięty dług w bezodsetkowym okresie, ponieważ nie będzie obciążony wtedy żadnymi kosztami. Bank ustalając limit zadłużenia bierze pod uwagę wysokość miesięcznych dochodów. Karta kredytowa jest często niezbędna przy dokonywaniu rezerwacji miejsc w zagranicznych hotelach, wymagają jej właściciele salonów pełniących usługi w wynajmie samochodów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ