LEASING DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

Czasy, gdy leasing przeznaczony był jedynie dla przedsiębiorców minęły bezpowrotnie. Teraz firmy coraz chętnie otwierają się na klientów indywidualnych. Pomagają w ten sposób w realizacji marzeń o nowym, sportowym aucie lub bezpiecznym, rodzinnym samochodzie. Wybór należy do ciebie.

RÓŻNICA MIĘDZY KREDYTEM A LEASINGIEM

Wiele osób przed zakupem samochodu staje przed wyborem: kredyt czy leasing? To dwie zupełnie inne oferty. W pierwszym przypadku, jesteśmy zmuszeni do samodzielnego dokonania wielu formalności. Poza tym banki sprawdzają naszą historię kredytową i często na jej podstawie prezentują szczegółowe warunki udzielenia kredytu. Najczęściej koszty związane z tego typu operacją są znacznie wyższe, niż raty proponowane przez firmy leasingowe. Tutaj jednak, klient staje się od razu właścicielem pojazdu. W drugim przypadku warto pamiętać, że firma leasingowa nie będzie sprawdzała nas aż tak dokładnie, a leasing nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową. Raty często są dużo niższe, niż te proponowane przez banki. Jest jednak jedno „ale”. Początkowo to nie klient jest właścicielem pojazdu, a firma leasingowa. Przynajmniej do czasu wykupienia samochodu za ułamek jego wartości po zakończonej umowie. Raty przybierają tu raczej formę comiesięcznych opłat za wynajem auta. Co finansowo bardziej nam się opłaca? W tym może pomóc kalkulacja leasingu.

KALKULACJA LEASINGU – CZY TO SKOMPLIKOWANE?

Leasing samochodu kalkulator jest narzędziem, które stworzono po to, aby klienci mogli skorzystać z niego samodzielnie, w domowym zaciszu. Dzięki niemu możemy poznać orientacyjną wysokość opłat, które trzeba będzie uiszczać co miesiąc. Aplikacja jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze. Nie trzeba posiadać zaawansowanej, informatycznej wiedzy, aby w kilka chwil poznać koszty leasingu i kredytu bankowego. Wykorzystując kalkulator rat leasingu, który znajdziemy na stronach internetowych sprawdzonych firm, jak https://cls.pl, musimy najpierw określić, jaki pojazd chcemy nabyć. W tym przypadku będzie to samochód osobowy. Następnie określamy jego koszt, wyrażony w kwotach netto oraz brutto. Później, posługując się suwakami, precyzujemy liczbę rat, na które chcemy rozłożyć naszą płatność oraz wysokość wkładu własnego. W przypadku leasingu, powinniśmy jeszcze określić za jaką wartość procentową chcemy po zakończeniu umowy wykupić pojazd. I to wszystko. Kalkulator rat leasingu natychmiast poda nam wyniki. Porównując ofertę banku i firmy leasingowej, możemy wybrać tę korzystniejszą dla nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ