Lokaty bankowe i obligacje skarbowe to dobry sposób na zdeponowanie pieniędzy, ale nie na pomnażanie majątku. To inwestycje bezpieczne, których celem jest jedynie ulokowanie kapitału i osiągnięcie zysku równoważącego inflację. Wprawdzie na obligacjach zarobisz nieco więcej niż na lokacie, ale to wciąż nie są pieniądze, które pozwolą Ci na wesołe życie rentiera. Jeśli marzą Ci się zyski na poziomie 15-30% zwrotu rocznie, musisz podjąć proporcjonalnie duże ryzyko. Sprawdź zatem, w co zainwestować pieniądze żeby zarobić.

Inwestycje w samochody – nawet 20-40% zwrotu

Przy oszczędnościach wysokości 20 000 – 50 000 zł możesz zainteresować się zabytkowymi autami, które osiągają roczną stopę zwrotu w wysokości nawet ponad 20%. Inwestycja w luksusowe i rzadkie legendy motoryzacji zapewni Ci jeszcze więcej, bo aż 35-40% zysku rocznie. Łatwo obliczyć, że jeśli wydasz na stare auta 100 000 zł, po roku możesz zarobić minimum 20 000 zł, co daje ok. 1 600 zł miesięcznie.  To całkiem przyzwoity dodatkowy dochód, choć wciąż za mało, by rzucić etat.

Na znacznie wyższe zarobki możesz liczyć inwestując w sztukę, ale ten rynek wymaga ogromnego wyczucia i wiedzy (albo wsparcia historyka sztuki), a także kapitału o wysokości co najmniej 100 000 zł. Obrazy i rzeźby sprawdzają się jako aktywa długoterminowe (min. 4-5 lat), dlatego na zyski musisz poczekać znacznie dłużej w porównaniu do inwestycji w zabytkowe auta.

Inwestycje w produkcje filmowe – od kilkunastu do kilkuset procent!

W co zainwestować pieniądze, żeby zarobić? W kino! Choć to mało popularna metoda inwestowania w Polsce, na rodzimym rynku powstały już instytucje umożliwiające indywidualnym osobom finansowanie produkcji filmowych. To intratna propozycja nie tylko dla miłośników dużego ekranu, ale przede wszystkim dla inwestorów liczących na duży zysk. Firmy poszukujące funduszy na film zapowiadają stopy zwrotu przekraczające 100% wartości ulokowanego kapitału. Bardziej realnym scenariuszem jest uzyskanie zarobku w okolicach 20% – 50%, w zależności od powodzenia filmu. Co ważne, nie musisz mieć wielkiego majątku – aby zainwestować w powstający film wystarczy Ci 20 000 zł, a pierwsze zyski możesz liczyć już po 2 latach od powstawania produkcji.

Inwestycje na giełdzie – 15% stopy zwrotu

Na pytanie, w co zainwestować pieniądze, żeby zarobić, doświadczeni inwestorzy odpowiedzą: tylko giełda, głupcze! Niestety, tylko osoby zaznajomione z giełdą, potrafiące analizować sytuację spółek i mające solidną wiedzę o mechanizmach rządzących rynkiem, są w stanie wypracować roczny zysk na poziomie 15-20%. Początkujący mogą liczyć na łut szczęścia, ewentualnie polegać na ponadprzeciętnej intuicji. Niemniej, samodzielne inwestowanie na giełdzie to fascynujący sposób na zarabianie pieniędzy, mocno uzależniający i wymagający osobistego zaangażowania. Jak osiągnąć konkretny zysk na giełdzie? Otóż musisz mieć przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy wolnych oszczędności. Kwoty rzędu 2000 -5000 zł są dobre na początek, gdy dopiero eksperymentujesz z giełdą.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ