Inwestowanie pieniędzy możliwe jest na wiele sposobów – jedną z nich są fundusze kapitałowe. Są one oferowane w wielu różnych wariantach do wyboru, dlatego możemy znaleźć taki fundusz, który spełni nasze wymagania. W tym celu możemy wybrać także fundusze kapitałowe. Czym dokładnie są i do kogo są skierowane?

Do pojemnej kategorii funduszy inwestycyjnych możemy zaliczać także fundusze kapitałowe, które określane są również ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, czyli UFK. Są one skierowane do klientów chcących otrzymać atrakcyjne zyski.

Fundusze kapitałowe w praktyce

W przypadku funduszy kapitałowych mamy do czynienia z funduszami aktywów, które tworzone są ze składek ubezpieczeniowych, a następnie inwestowane są one w sposób wskazany w umowie.

Najczęściej ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe bazują na ubezpieczeniach na życie, które pozwalają na uzyskanie wypłaty świadczenia w momencie, gdy dojdzie do konkretnego zdarzenia. Z drugiej strony dzięki takim funduszom jesteśmy w stanie pomnażać swoje środki przez zakup jednostek uczestnictwa w danym funduszu.

Fundusze kapitałowe możemy podzielić na kilka różnych rodzajów w zależności od tego, z jaką formą inwestycji mamy dokładnie do czynienia.

Rodzaje funduszy kapitałowych:

  • fundusze bezpieczne – bazują przede wszystkim na inwestycjach w obligacje Skarbu Państwa, dlatego ich wartość gwarantowana jest przez rząd
  • fundusze zrównoważone i stabilnego wzrostu – prowadzą różnorakie inwestycje, między innymi w bezpieczne papiery dłużne oraz bardziej agresywne instrumenty, przykładowo akcje, dobrze sprawdzają się w przypadku długoterminowych inwestycji
  • fundusze agresywne – polegają głównie na inwestowaniu w akcje i inne bardziej ryzykowne instrumenty, ale dają też wyższe zyski w razie powodzenia

Podsumowując, ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to bardzo dobra propozycja przeznaczona dla osób chcących jednocześnie uzyskać ochronę ubezpieczeniową, a przy tym również zarabiać. Składki w funduszach tego rodzaju możemy wpłacać regularnie, ale możemy też wpłacić składkę jednorazową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ